Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ārkārtas Jelgavas Domes sēde par situāciju JAP – rīt pulksten 8.30 22

Reaģējot uz piecu opozīcijas deputātu pieprasījumu, Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) piektdien pulksten 8.30 sasaucis ārkārtas Domes sēdi.

Darba kārtībā kā vienīgais skatāmais jautājums minēta «Situācija Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrībā «Jelgavas Autobusu parks»». Jāpiebilst, ka pēc 3. decembrī parakstītā iesnieguma saņemšanas Jelgavas pašvaldība aicināja pieprasījuma iesniedzējus sagatavot lēmumprojektu, jo bez tā likums nav paredzējis sasaukt sēdi.  Kā ziņots, pieci no 15 Jelgavas Domes deputātiem šonedēļ pašvaldībā nogādājuši iesniegumu, kurā aicinājuši Jelgavas mēru A.Rāviņu sasaukt ārkārtas Domes sēdi. Kā teikts iesnieguma pamatojumā, ārkārtas sēdē deputāti prasa izskatīt jautājumu par situāciju Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrībā SIA «Jelgavas Autobusu parks». Kā portālam zz.lv iepriekš pastāstīja iesnieguma autors bezpartejiskais deputāts Sergejs Ņevoļskis, deputāti vēlas saņemt Jelgavas Domes vadības paskaidrojumu par notiekošo pašvaldības kapitālsabiedrībā. Dienaskārtībā būšot ne tikai raidījuma «Nekā Personīga» aktualizētā problēma, ka Jelgavas Autobusu parks pieļauj būtiskus likuma pārkāpumus, šoferiem pirms darba attiecību sākšanas iemaksāt 250 latu drošības naudu, kas regulāri tiek atņemta kā sodi par nepietiekamu pasažieru skaitu vai pārtērētu degvielu. Tāpat deputāti grib vēlreiz pārrunāt autobusu parka vadības pārkāpumus, par ko atkārtoti norādījis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.«Gribu uzaicināt arī Valsts darba inspekcijas pārstāvi, taču ne no vietējās nodaļas, jo viņam neuzticamies. Līdz šim atzinumus par autobusu parku snieguši tikai Domes algoti juristi,» saka S.Ņevoļskis. Viņš un vēl četri deputāti pārliecināti, ka «šī situācija Jelgavas Autobusu parkā neiekļaujas normatīvo aktu regulējumā».«Kā var pieļaut tādas lietas? Turklāt vēl algot juristus, kas izdomā tik absurdu sistēmu! Pašvaldības kapitālsabiedrībai būtu jārāda piemērs darba tirgū,» pauž S.Ņevoļskis. Deputāti rosināšot no darba atbrīvot SIA «Jelgavas Autobusu parks» valdes locekli Pēteri Salkazanovu. Viņiem nepieņemams šķitis arī tas, ka P.Salkazanovs raidījumā atļāvies vairāku profesiju pārstāvjus nosaukt par zagļiem.     Iesniegumu parakstījuši S.Ņevoļskis, Dainis Liepiņš, Saulvedis Šalājevs (abi «Reģionu alianse»), kā arī Anatolijs Ļitvinovs («Saskaņas centrs») un Maksims Galkins (PCTVL).

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Neviens

nav svēts, bet izlasiet šoferu DARBA LĪGUMU! Vesels romāns, kur katrā līguma punktā neiztiek bez soda.

pirms 7 gadiem, 2012.12.07 08:24

dadzis

Tā darīt nav smuki, jo godīgam cilvēkam tas ir aizvainojoši, kaut gan... daudzi šoferīši nekādi svētie vis nav. Vadībai tomēr vajadzētu atrast cienījamāku cīņas veidu.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 21:45

Priede

Egle pirms katram velesanam ko pasak. Diez atkal bus tanis baltajas bikses. Tads jocigs cilvecins.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 21:34

NEsociālists Ivars Jakovļevs

Būs divas TV BBC
un CCN

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 19:27

Žukovkas betmens

He, rādās būs jautra dome SC atbildības pārbaudi (ņemot vērā neseno Jelgavas SC publisko paziņojumu) un ar klaunu salidojumu (drošvien atnāks Egle un vēl visādi "aktieri")... :)
to sausais atlikums - He, protams, opozicionāru lēmums visdrīzāk neizies cauri, BET ir kritiska situācija SC ļautiņiem. Būtībā, ņemot vērā viņu partiju līderu paziņojumus, Gineitei un Eihvaldam, iespējams, šis būs balsojums, vai palikt SC vēlēšanu listē nākamajām vēlēšanām un vēl kādreiz tikt domē (jo ārpus SC viņu izredzes nekādas, ja vien nepārbēgs uz ZZS). Vai arī otrādi - vai SC vadība sagremos un "aizmirsīs" pretēju balsojumu partijas publiski paustajai nostājai.
Tā kā niansēs būs interesanti.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 16:52

sausais atlikums

Kāds būs ārkārtas pasēdēšanas sausais atlikums? Apaļa nulle.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 16:40

pieredze

arkaetas sede itka pasi nebutu bijusi lietas kursaa TRIKS kartejais itka kautko nozimigu dara,pateiks nunununu,,,ta nedrikst skali dariit,

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 16:35

Molčanovam

Pašvaldības mājaslapā nav norādīts, ka slēgta, un ja nav īpaši norādīts, tad, pēc likuma, visas sēdes ir atklātas. Apmeklējums jāreģistrē, bet nevienu prom nedzen.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 16:33

idritvaikociņš

par tādu būšanu vajadzetu pa visu pilsētu plikus ar darvu nosmeretus un ar spalvam nobertus dzīt no rīta līdz vakaram, vot kur padlas

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 16:29

No malas

Kārtējā politiskā afēra... Ja visiem zināms, ka SIA "Venden" iekasē drošibas naudu par ūdens pudelēm, tāpat arī LMT par sakaru pakalpojumiem, līzinga kompānijas ņem 10 %, tad par autobusu Ls 250, kurš maksā ???, ir smieklīga nauda ... Šiem deputātiem galvenais ir pasniegt jebkādas negācijas - vai pareizas vai nepareizas, galvenais - cīņa par varu, jo deputāti jau citu neko nemāk ?
Ja šādas izpratnes deputāti ir Jelgavas Domē, tad kāds var būt darbs ? Nedaudz tālākā nākotnē katram vēlētājam būs iespēja izdarīt izvēli lai šādus deputātus turpmāk krietni attālinātu no politiskās varas - jo to mērķis ir radīt haosu un nekārtības valsts un pašvaldību pārvaldē !

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 15:59

Likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli:
2.2 Uzskata, ka fiziskā persona (maksātājs) gūst ienākumu, par kuru jāmaksā algas nodoklis, ja tiek konstatēta vismaz viena no šādām pazīmēm:
1) maksātāja ekonomiskā atkarība no personas, kurai tas sniedz pakalpojumus;
2) finansiālā riska neuzņemšanās peļņu nenesoša darba izpildes vai zaudētu debitoru parādu gadījumā;
3) maksātāja integrācija uzņēmumā, kuram viņš sniedz savus pakalpojumus. Integrācija uzņēmumā šā panta izpratnē ir darba vai atpūtas vietas esamība, pienākums ievērot uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumus un citas līdzīgas pazīmes;
4) maksātāja faktisko brīvdienu un atvaļinājumu esamība un to ņemšanas kārtības saistība ar uzņēmuma iekšējo darba kārtību vai citu uzņēmumā nodarbināto fizisko personu darba grafiku;
5) maksātāja darbība notiek citas personas vadībā vai kontrolē, maksātājam nav iespējas piesaistīt darbu izpildē savu personālu vai izmantot apakšuzņēmējus;
6) maksātājs nav pamatlīdzekļu, materiālu un citu saimnieciskajā darbībā izmantoto aktīvu īpašnieks (šis kritērijs neattiecas uz personīgo autotransportu vai atsevišķiem personīgajiem instrumentiem, kas izmantoti darba uzdevumu izpildei).
Ņemot vērā, ka JAP saskatāmas gandrīz visas šīs pazīmes, viņiem tas jāpielīdzina darba algai un jāmaksā nodokļi par autobusu nodokļiem. Nevis kā notiek tagad, kad šoferiem liek reģistrēties kā komersantiem tādēļ, ka viņi, redz, var izrādīties zagļi.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 15:52

AK tam

Liec galda kas nozagts, kam, kad.Citadi sanak ,ka no citiem prasi taisnigumu, godigumu, bet pats ar meliem nodarbojies.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 15:34

tornis

Dereetu paurkjeeties arii NIP,KULK,bet njemot veeraa muusu humaano un pateiciigo tieslietu sisteemu,tur viss beigsies,kaa Z.C. skandaalos.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 15:30

koka zirgs Ojārs

to AK!


domāju, ka Salkazanova kungs ir godīgs cilvēks un savā mūžā pat bieti nav nozadzis no kolhoza lauka !!!

Beidziet te apriet bijušo sociālo un laikam arī jauno demokrātu, kā arī prezidenta kungu !

palasiet biogrāfiju :

,,,,,,,Ticis ievēlēts par LLA komjaunatnes 2. sekretāru.

Pēteris Salkazanovs LSDSP iestājās 1994. gadā.
Ir bijis Jelgavas rajona domes deputāts.

Kandidējis 7. Saeimas vēlēšanās no LSDA saraksta (apvienotais LSDSP un LSDP saraksts). Sākotnēji nav ievēlēts, bet, 1999. gada 14. janvārī, pēc Kristapa Riekstiņa atteikšanās no mandāta, iekļuvis 7. Saeimā.

4. februārī apstiprināts par zemkopības ministru Krištopana valdībā. Šajā laikā viņu Saeimā aizvietoja Astrīda Mūrniece. Jūlijā, pēc valdības demisijas, amatu zaudējis.

Ir bijis LSDSP Jelgavas nodaļas vadītājs

2002. gada sākumā LSDSP frakcija sašķēlās. Salkazanovs pievienojās jaunajai, Baldzēna veidotajai, Sociāldemokrātu savienības frakcijai.Pēteris Salkazanovs kļuva par frakcijas vadītāju.[1] SDS partija tika dibināta 24. martā. Salkazanovs kandidējis 8. Saeimas vēlēšanās, nav ievēlēts. Vēlāk kļuvis par partijas priekšsēdētāju.

Darbojoties Saeimā ir bijis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas, Pieprasījumu komisijas, Lauksaimniecības un mežsaimniecības apakškomisijas, Valsts pārvaldes reformas apakškomisijas, Latvijas-Armēnijas parlamentu sadarbības grupas, Latvijas-Gruzijas parlamentu sadarbības grupas, Latvijas-Komi parlamentu sadarbības grupas un Latvijas-Kuveitas parlamentu sadarbības grupas loceklis, kā arī Parlamentārās izmeklēšanas komisijas jautājumā par iespējamo valsts amatpersonu iesaisti kontrabandas darījumos Latvijā un Latvijas-Īslandes parlamentu sadarbības grupas priekšsēdētājs

Salkazanovs kopā ar daļu SDS biedru 2005. gadā pievienojās Māra Gulbja veidotajai partijai "Jaunie Demokrāti". No JD saraksta kandidējis 9. Saeimas vēlēšanās Vidzemes un Zemgales apgabalos, nav ievēlēts. Partiju vēlāk pametis.

Pēteris Salkazanovs ir bijis Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents.

P. Salkazanovs ir arī Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 15:05

AK

Vispirms salkazanovam vajadzēja apskatīt ko un cik pats sazadzis kopā ar ļubļīti un visvarenāko...

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 14:28

Vietējās ziņas