Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ārkārtas sēdē lems par Vidža atbrīvošanu 4

Pirmdien pulksten 12 notiks Jelgavas domes ārkārtas sēde, kurā tiks lemts par SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP) vadītāja Jura Vidža atbrīvošanu no amata un citiem jautājumiem, liecina pilsētas mājas lapā publicētā informācija.

Kā jau iepriekš ziņots, domē tika iesniegts piecu opozīcijas deputātu lūgums, pamatojoties uz likuma «Par pašvaldībām» 28.panta 1.punktu, sasaukt Jelgavas pilsētas domes ārkārtas domes sēdi. Lūgumu parakstījuši - neatkarīgais deputāts Sergejs Ņevoļskis, Dainis Liepiņš, Saulvedis Šalājevs (abi - LPP/LC), Maksims Galkins (PCTVL) un Valentīns Grigorjevs (SC). Sēdes darba kārtībā deputāti aicina iekļaut lēmumus par NĪP valdes locekļa atbrīvošanu no amata, par informācijas izsniegšanu un atbildes sniegšanu pēc būtības uz S.Ņevoļska pieprasījumu un par SIA «Jelgavas ūdens» valdes locekļa Jāņa Laizāna atbrīvošanu no amata.Lēmumprojektos ierosināts ar 1.oktobri izbeigt darba attiecības ar Jelgavas pilsētas domei piederošā NĪP valdes locekli J.Vidži un pilnvarot domes priekšsēdētāja vietnieku Vili Ļevčenoku līdz minētajam datumam izsludināt konkursu uz šo amatu, kā arī līdz konkursa noslēgšanai uzdot šos pienākumus veikt uzņēmuma tehniskajam direktoram Uldim Lazdiņam. Tāpat rosināts atbrīvot no amata SIA «Jelgavas ūdens» valdes locekli J.Laizānu un nodrošināt nepieciešamās informācijas izsniegšanu saskaņā ar S.Ņevoļska 5.augusta un 18.augusta pieprasījumiem.3.augustā pilsētas pašvaldības Informācijas aģentūrā uz S.Ņevoļska vārda reģistrēts iesniegums no dzīvojamās mājas 4.līnijā 1, Jelgavā, dzīvokļu īpašniekiem, kas pārstāv vairākumu. Savā iesniegumā dzīvokļu īpašnieki izsaka neapmierinātību par veiktajiem mājas renovācijas darbiem un apmaksas lielumu un termiņu. Faktiski viņiem bija uzspiests piedalīties energoefektivitātes pasākumos, kuriem nebija ekonomiskā pamatojuma un dzīvokļu īpašnieki faktiski bija maldināti. Dzīvokļu īpašnieki apšauba pašu lēmuma par mājas renovācijas darbiem pieņemšanas likumību.Lai pārbaudītu iesniegumā minēto informāciju, 5. un 18.augustā, pamatojoties uz Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 9.pantu, Ņevoļskis uzrakstījis NĪP valdes loceklim deputāta pieprasījumu. Uz abiem pieprasījumiem tika saņemts atteikums ar deputātam nesaprotamiem argumentiem.Šādu rīcību deputāts uzskata par Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma rupju un apzinātu pārkāpšanu. Turklāt šajā likumā noteikts, ka «deputāts savas tiesības realizē bez īpaša pilnvarojuma, ja nepieciešams - uzrādot deputāta apliecību». Likuma 13.panta 2.punkts pašvaldību uzņēmumiem uzliek par pienākumu izsniegt deputātam viņa pilnvaru realizēšanai nepieciešamo dokumentu norakstus, kas netika izdarīts.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vidžiss

...iztek tauki ugunī....
...kad cirvja kātam lapas plauks...
...

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 17:42

es

Man prieks, ka beidzot ir sākusies reāla rīcība!Varbūt arī citiem liks aizdomāties..

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 12:29

Nu parādiet savu nostāju deputāti, jo tas Vidzis ir īsts žlobs.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 12:16

Aga

Pat, ja šodien pieņemtu lēmumu Vidži atbrivot no amata, cilvēks ir jābrīdina par atlaisšanu vismaz 1 mēnesi iepriekš. Tātad ar 1. oktobri jau nu nekādi nevar atbrīvot. Vispār jau ideja par Lazdiņu ir ļoti apsveicama, un nevis tikai kā pagaidu vadītāju, bet uz ilgāku laiku.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 09:53

Vietējās ziņas