Ārkārtējās situācijas ietekmē Jelgavā sarucis laulību skaits

Ārkārtējās situācijas ietekmē pagājušajā gadā Jelgavā sarucis laulību skaits, liecina Dzimtsarakstu nodaļas sniegtā informācija.

Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā pagājušajā gadā reģistrētas 470 laulības, no tām 99 - ārpus nodaļas telpām. Kopējais laulību skaits Dzimtsarakstu nodaļā salīdzinājumā ar 2019.gadu ir sarucis - 2019.gadā reģistrēta 531 laulība, kas ir par 61 vairāk nekā 2020.gadā. Dzimtsarakstu nodaļā to skaidro ar Covid-19 pandēmijas un ārkārtējās situācijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem, kas attiecas arī uz kāzu ceremoniju norisi. Proti, ārkārtējās situācijas laikā laulību reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā atļauta, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību, un diviem pilngadīgiem lieciniekiem.

Dzimtsarakstu nodaļā norāda, ka, reaģējot uz situāciju, bija pāri, kas laulības pārcēluši uz 2021.gadu, taču bijuši arī tādi pāri, kuri ārkārtējās situācijas laikā izteikuši vēlmi laulību reģistrēt agrāk, nekā iepriekš iecerējuši.

Pērn nedaudz pieaudzis to laulību skaits, kas reģistrētas ārpus Dzimtsarakstu nodaļas telpām. 2020.gadā ārpus nodaļas reģistrētas 99 laulības, bet 2019.gadā - 81. Populārākā vieta laulību reģistrācijai ārpus nodaļas telpām bija Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukums. Jāvārdu viens otram jaunie pāri teikuši arī Jelgavas pilī, "Villa Medem", Jelgavas cietumā, Kārklu muižā, Pasta salā, Jelgavas pils saliņā, Pils salas skatu tornī un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

Dzimtsarakstu nodaļā aizvadītajā gadā šķirtas 213 laulības, bet 2019.gadā šķirto laulību skaits bija 254. Tāpat pērn nodaļā sagatavotas un nosūtītas Dzimtsarakstu departamentam lēmuma pieņemšanai 43 vārda, uzvārda maiņas lietas. 2019.gadā tika sagatavotas 53 šādas lietas.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas