Ārkārtējās situācijas laikā vecākiem pēc bērna kopšanas pabalsta beigām izmaksās līdz 700 eiro, ja tiem nebūs iespējas atgriezies darbā

Ārkārtējās situācijas laikā vecāki, kuriem beidzas bērna kopšanas pabalsta periods un kuri nevar atgriezties darbā, varēs pieprasīt piešķirtā vecāku pabalsta turpinājumu pēc tam, kad bērns sasniedz viena vai pusotra gada vecumu, šādus grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" otrdien atbalstīja valdība.

Šo pabalsta turpinājumu var izmaksāt par periodu no 9.novembra līdz dienai, kad persona atgriežas darbā, bet ne ilgāk kā līdz ārkārtējās situācijas beigām. Par šo periodu vecāku pabalsta turpinājums tiek izmaksāts iepriekš piešķirtā vecāku pabalsta apmērā, bet ne vairāk kā 700 eiro mēnesī.

Vecāku pabalsta turpinājumu neizmaksā, ja persona veic saimniecisko darbību un gūst ienākumus vai tai ir piešķirts dīkstāves atbalsts.

Par vecāku pabalsta turpinājuma periodu netiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Līdz ar to minētais periods netiek pieskaitīts sociālās apdrošināšanas pabalstu aprēķinā, bet periods tiek ņemts vērā, nosakot tiesības uz kādu no Covid-19 seku mazināšanas pabalstiem.

Vadoties pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem par laiku periodu no 2020.gada aprīļa līdz jūlijam, atjaunojot vecāku pabalsta turpinājumu, plānotais vecāku pabalsta turpinājuma saņēmēju skaits būs vidēji 700 personu mēnesī. Tikmēr vidējais izmaksājamais apmērs mēnesī tiek prognozēts 220 eiro apmērā. Līdz ar to, pēc ministrijas aplēsēm, plānotie izdevumi būs vidēji 154 000 eiro mēnesī.

Labklājības ministrijas dati liecina, ka līdz 22.novembrim vecāku pabalsta izmaksas turpinājumam izlietoti 714 099 eiro.

Šāds atbalsta veids jau tika ieviests pirmās ārkārtējās situācijas laikā pavasarī.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas