Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ārstniecības iestādēs noteikta karantīna; saslimušie nedrīkst atrasties skolās 1

Šodien Jelgavas Pretepidēmiskā komisija atstāja spēkā rīkojumu «Par gripas un citu aktuālo augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību profilaksi» un noteica papildu pasākumus gripas izplatības ierobežošanai, kas paredzēti, saslimstības līmenim sasniedzot vairāk kā 800 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju. Speciālisti paredz, ka nākamajā nedēļā saslimstība samazināsies.

Papildu iepriekš noteiktajiem ierobežojošiem pasākumiem pašvaldības un valsts ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēm jānosaka karantīnas pasākumi un pacientu apmeklējumi atļaujami tikai ārkārtas gadījumos, informē pašvaldības preses sekretāre Egita Veinberga.Rīkojums paredz pašvaldības ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēm, kā arī kapitālsabiedrībām, kuru kompetencē ietilpst organizēt epidemioloģiskās drošības pasākumus, savā darbībā rīkoties saskaņā ar Veselības ministrijas vadlīnijām par gripas un citu augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību ārstēšanu.Tāpat Jelgavas Izglītības pārvaldei un pašvaldības izglītības iestādēm jāpastiprina kontrole par iestādes darbinieku un audzēkņu veselības stāvokli. Nedrīkst pieļaut saslimušo atrašanos izglītības iestādē.Kultūras un interešu izglītības iestādēm iespēju robežās jāierobežo pasākumi un nav jāplāno jauni, ja tie notiek slēgtās telpās un saistīti ar liela dalībnieku skaita (virs 50) pulcēšanos vienuviet.Ārsta mājas vizīte pie gripas slimnieka maksā 2 latus.Lēmums par ierobežojošiem pasākumiem pieņemts, pamatojoties uz Latvijas Infektoloģijas centra veikto monitoringu 10.nedēļā, kad saslimstības līmenis ar gripu Jelgavā 13 reizes pārsniedzis epidemioloģisko slieksni - ir reģistrēti 1380 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, atgādina E.Veinberga. Monitoringa dati liecina, ka pagājušajā nedēļā pilsētā reģistrēti 253 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.Veiktā monitoringa dati liecina, ka Jelgavā galvenokārt ar gripu slimo bērni no 15 gadu vecuma un vecāka gadagājuma cilvēki. Saslimšanas risku skolēnu vidū mazina pavasara brīvlaiks. No pirmsskolas izglītības iestādēm vismazāk bērnu ir bērnudārzā «Ķipari», ko šonedēļ neapmeklē 48 procenti audzēkņu. Pērējos bērnudārzos apmeklētība atbilst vidējiem ziemas sezonas rādītājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

duraks

laba reklāma Jelgavai,ne tikai gripa,bet bilde ar labā......durka Rullē!

pirms 8 gadiem, 2012.03.14 17:03

Vietējās ziņas