Asociācija: Kolorado vaboles šogad kartupeļu laukos ir izplatījušās mazliet mazāk 2

Kartupeļu laukos Latvijā šogad kolorado vaboles ir izplatījušās mazākā apmērā nekā citus gadus, kas ir vērtējams pozitīvi, atzīst Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

"Kartupeļu laukos ir kolorado vaboles, nekur jau tās nav pazudušas. Taču, acīmredzot, lielo lietavu dēļ tās ir mazliet mazāk nekā iepriekšējos gadus. Zeme bijusi pārmitra un tas šo kaitēkļu ziemošanu kaut kādā veidā ir negatīvi ietekmējis," sacīja Kraukle, piebilstot, ka kopumā kaitēkļi patlaban būtiski kartupeļus neapdraud.

Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja teica, ka arī kartupeļu ražas attīstībā būtisku nobīžu nav un raža varētu ienākties ierastā laikā vai pat ātrāk nekā citus gadus. "Vēlāk noteikti raža neienāksies, jo augi ir attīstībā pasteigušies. Arī liepas šogad ziedēja agrāk nekā parasti," sprieda Kraukle. Patlaban kartupeļu attīstībai esot optimāli apstākļi. Vienīgi pastāv bažas, ka agrākās pārtikas un sēklas kartupeļu šķirnes, kam silto laika apstākļu dēļ augšana apstājusies, pēc lietus atsāks strauji augt un plaisāt.

Tāpat viņa pastāstīja, ka šogad iestādīts vairāk cietes kartupeļu nekā pērn, un ir labi priekšnoteikumi to tālākajai attīstībai, tāpēc atliek cerēt uz labām ražām. Pagaidām ir pāragri pateikt, vai tas tā būs, jo cietes kartupeļus ievāc salīdzinoši vēlu.

Viņa teica, ka arī kartupeļu cenas nevar prognozēt, jo tās ietekmē kartupeļu piedāvājums tuvējās valstīs. Lielāka skaidrība par cenām būs tad, kad ienāks no Polijas ievestie kartupeļi un par kādu cenu tos iepirks vairumtirdzniecības bāzes. "Zemnieks cenas nevar diktēt. Par kādām cenām vairumtirdzniecības bāzes kartupeļus uzpērk, tādas tās ir," teica Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja.

Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Foto: dabasdati.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 2

tālavs

aber vabole vai vabolis fotogrāfijā izveidojuši pa visīstāko dinozauru mjā no oda uzpūst ziloni ir mūsu stilā nu tik jāpasludina vainīgais kurš tas būs domāju jautājumu nau cilvēknīdējiem citu variantu tak nemēdz būt

pirms 3 gadiem, 2018.06.30 19:24

pilsētniek!

iespējams dzīvē nēsi ar lāpstu uzracis laukumu 20x100 m, kur iestādījis kartupeļus, ko pēc tam noēd vaboles. Visa vasara paiet lasot sīs vaboles. Tikai debis pilsētnieks nesaprot to postu, ko nodara vaboles.

pirms 3 gadiem, 2018.07.01 11:08

Vietējās ziņas