Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalsta izglītību inženierzinātnēs

Aptuveni desmit tūkstoši audzēkņu Latvijā (arī Jelgavas Amatniecības un Amatu vidusskolas, kā arī Zaļenieku arodvidusskolas izglītojamie) no aprīļa varēs pretendēt uz Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētām mērķstipendijām līdz 50 latiem mēnesī.

«Mērķstipendijas ļoti gaidījām jau no janvāra, kad arī uzrunājām izglītojamos, motivējot viņus mācīties labāk,» stāsta Jelgavas Amatniecības vidusskolas direktore Zaiga Bensone, atklājot, ka konkursa kārtībā uz ESF līdzfinansēto atbalstu varēs pretendēt 386 otrā kursa audzēkņi, kuri apgūst profesionālās izglītības programmas autotransportā un būvdarbos. Daudziem tas būs krietns papildinājums ikmēneša stipendijai, ko septiņu līdz 50 latu apjomā jau pašreiz izmaksā skola.Tiesības saņemt mērķstipendiju būs audzēkņiem, kuri mācās akreditētās profesionālās izglītības iestādēs, kuras īsteno programmas prioritārajā jomās - inženierzinātnēs, tehnoloģijās, arhitektūrā un būvniecībā. Tās apmērs būs no 20 līdz 50 latiem mēnesī, ņemot vērā vidējo atzīmi, kas nedrīkstēs būt zemāka par četrām ballēm, un citus faktorus.Līdz 2013.gadam šim nolūkam paredzēts izlietot 10,5 miljonus latu. Izglītības un zinātnes ministrija arī plāno piesaistīt papildu līdzekļus un paplašināt pretendentu loku, kas varēs saņemt stipendijas, piemēram, topošie galdnieki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas