Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atceras černobiliešus 1

Tuvojoties 26.aprīlim - Černobiļas atomelektostacijas katastrofas 23.gadadienai, ceturtdien Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas birojā notika atceres pasākums, uz kuru bija aicināti mūsu pilsētā apzinātie katastrofas seku likvidatori.

No vienpadsmit aicinātajiem Jelgavas černobiliešiem uz sarīkojumu bija atnākuši astoņi - Nikolajs Belousovs, Laimonis Dzērvāns, Leons Dūdiņš, Imants Kaktavičs, Kārlis Liepiņš, Vjačeslavs Mankevičs, Aleksejs Povaļajevs un Andrejs Rutkovskis.Pēc tradicionālajiem pagodinājumiem par pašaizliedzīgo cilvēces glābšanu, kā arī ziedu un dāvanu karšu pasniegšanas pie kafijas galda sākās sarunas par černobiliešu sadzīves problēmām. Vēl aizvien nav atrisināts dzīvokļa jautājums otrās grupas invalīdam I.Kaktavičam. Pirms pieciem gadiem viņš, neapzinoties sekas, deklarēja savu dzīves vietu Jaunsvirlaukas pagastā. Līdz ar to jelgavniekam pašvaldība ir atteikusies piešķirt dzīvokli pilsētā sociālajā mājā. I.Kaktavičs īrē dzīvokli kāda daudzdzīvokļu nama ceturtajā stāvā, kurā uzkāpt viņam ir ļoti grūti. Pensija nav liela, un tādēļ lielu daļu no ģimenes budžeta nākas tērēt, lai samaksātu par īri un komunālajiem pakalpojumiem. Bez dzīvokļa ir palicis arī L.Dūdiņš, kuram tāpat pašvaldība palīdzību ir atteikusi.Černobilieši gan ir pateicīgi par iespēju satikties. K.Liepiņš un I.Kaktavičs atzinīgi vērtēja Valsts prezidenta un arī černobilieša Valda Zatlera rūpes, kuram pateicoties, šogad ir palielināts avārijas seku likvidētājiem paredzētais valsts atbalsts.Sanākušos sveica domes priekšsēdētāja vietniece Irēna Škutāne, koncertu sniedza Jelgavas mūzikas vidusskolas audzēknes akordeonistes Jūlija Kisļicina un Marija Muravjova. Savukārt Baltkrievijas Republikas vēstniecība bija atsūtījusi fotoizstādi, kas divas nedēļas būs apskatāma Sabiedrības integrācijas biroja telpās un atspoguļo šīs kodolkatastrofas sekas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

***

Kāpēc netika apzināti visi černobilieši, kuri vēl dzīvo Jelgavā??? Kāpēc aicina tikai dažus???

pirms 11 gadiem, 2009.04.24 07:52

Vietējās ziņas