Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atgādina par nepieciešamību deklarēt dzīvesvietu

Centrālā vēlēšanu komisija aicina vēlētājus, kuri nedzīvo reģistrētajā dzīvesvietā, līdz 8.martam deklarēt savu faktisko mītnes vietu, pretējā gadījumā nebūs iespējams attiecīgajā administratīvajā teritorijā balsot jūnijā gaidāmajās vēlēšanās.

Tas nepieciešams, jo Eiropas Parlamenta (EP) un pašvaldību vēlēšanās, atšķirībā no Saeimas vēlēšanām un tautas nobalsošanas, vēlētāju uzskaitei lieto īpašu reģistru, kur katrs vēlētājs iekļauts noteikta vēlēšanu iecirkņa sarakstā, kas atbilst vēlētāja reģistrētajai dzīvesvietai 90 dienas pirms vēlēšanām.Jāatceras, ka pašvaldību vēlēšanās vēlētājiem ir tiesības vēlēt tikai to pašvaldību, kurā viņiem ir reģistrēta dzīvesvieta, vai arī to pašvaldību, kurā viņiem pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.Pēc apkopootajiem statistikas datiem, visbiežāk reģistrētajā dzīvesvietā nedzīvo vēlētāji vecumā no 18 līdz 34 gadiem, bezdarbnieki un vēlētāji Kurzemē. Savukārt deklarētā dzīvesvieta visbiežāk ir arī faktiskā dzīvesvieta vēlētājiem ar pamatizglītību, vēlētājiem, kuri vecāki par 55 gadiem, kā arī vēlētājiem Zemgalē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas