Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkārtos leģendāro A.Rensoma ceļojumu uz Jelgavu

9. un 10.maijā burātāju grupa no Lielbritānijas un Latvijas ar 102 gadu veco kuģīti «Darling» atkārtos pasaulē slavenā britu rakstnieka, latviski izdoto divu grāmatu autora Artura Rensoma 1924. gadā veikto ceļojumu no Rīgas uz Jelgavu.

Kā informē «Cruising Association» pilnvarotais pārstāvis Rīgā Arnis Bērziņš, šogad aprit 85 gadi, kopš A.Rensoms ar Ķīšezerā būvēto jahtu «Racundra» veica romantisko burājumu uz Jelgavu. Ceļojuma piezīmes attēlo 20.gadu Latviju britu burātāja acīm, kad Lielupe bija kā lielceļš, bet tvaikoņi, baržas un buru laivas brīvi kuģoja līdz pat Jelgavai. Rensoma piezīmes apkopoja un 2002.gadā grāmatā «Racundra's Third Cruise» (Latvijā izdota 2006.gadā ar nosaukumu «Kad Jelgavā bija buras») izdeva angļu burātājs Braiens Hammets (Brian Hammett), kurš ir atkārtotā ceļojuma idejas autors un dalībnieks.Kopā ar B.Hammetu ceļojumā uz Jelgavu dosies vairāki starptautiskās «Cruising Association» (Lielbritānija) biedri, kuģa «Darling» īpašnieks Ainis Čaunāns un filmu operators, jo interese par rakstnieka gaitām Baltijā 20.gadsimta trīsdemitajos gados ir visā pasaulē.Rakstnieka A.Rensoma ceļojuma atkārtojums dos jaunu ieskatu Latvijas burāšanas vēsturē, atsvaidzinās kultūrvēsturiskos sakarus ar Lielbritāniju un interesi par 20.gadu Latviju. Ceļojums simboliski atklās arī jaunu lapaspusi kuģa «Darling» ilgajā mūžā, kas no šā gada maija beigām vizinās rīdziniekus un pilsētas viesus izbraucienos pa Rīgas pilsētas kanālu un Daugavu.Lielbritānijā A.Rensoma vārds joprojām izraisa kaislības - vieni apgalvo, ka viņš bijis valsts nodevējs un dubultaģents, taču citi ir pārliecināti, ka patriots, ideālists un romantiķis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas