Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj Atkarību profilakses centra jaunās telpas (papildināta) 1

Piektdien svinīgi atklātas Jelgavas Atkarību profilakses centra jaunās telpas, kas no Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes ēkas pārceltas uz pašvaldības īres namu Stacijas ielā 13.

Darbinieki uzskata, ka jaunā mājvieta centra apmeklētājiem nodrošinās lielāku konfidencialitāti, kas ir svarīgs priekšnoteikums veiksmīgam profilakses darbam ar tā saucamajām grūti sasniedzamajām iedzīvotāju grupām, pie kādas pieder narkotiku lietotāji. Jelgavas Atkarību profilakses kabinetā, kas nu pārtapis centrā, tiks sniegtas ne tikai konsultācijas atkarību jautājumos, bet sadarbībā ar Sabiedrības veselības aģentūru tiks organizēti dažādi pasākumi, semināri HIV profilakses jomā. Jelgavas domes priekšēdētāja vietniece Irēna Škutāne atklāšanā uzsvēra, ka centrs kalpos ne tikai atkarīgo interesēm, bet arī sabiedrības drošībai.«Īpaši liels šā centra ieguldījums būs profilaktiskajam darbam skolās. Baidos, ka tieši krīzes laikā varētu palielināties jauniešu loks, kuri, depresijas vadīti, varētu pievērsties apreibinošo vielu lietošanai. Mums jābūt modriem,» mudināja I.Škutāne.Tam piekrita arī Mārīte Ose, kura atkarību kabinetā strādā no pirmās tā pastāvēšanas dienas, piebilstot, ka pēdējā laikā jauniešu vidū izplatītākā apreibināšanās metode ir līmes ostīšana un tabakas šņaukšana.Kopš Atkarību profilakses kabineta darbības sākuma 2002.gadā sniegts vairāk nekā 5000 konsultāciju intravenozo narkotiku lietotājiem, pret jaunām apmainīti gandrīz 20 tūkstoši izlietoto šļirču, kā arī izdalīts aptuveni tikpat daudz prezervatīvu. Sešu gadu laikā centrā veikti aptuveni 300 HIV testi, kā arī B un C hepatīta testi.Pēdējo desmit gadu laikā Jelgavā un rajonā reģistrēti 86 HIV infekcijas gadījumi, no tiem 62 personām inficēšanās notikusi, intravenozi lietojot narkotikas.Atkarību profilakses centrā Stacijas ielā 13 apmeklētāji tiks pieņemti no pirmdienas līdz ceturtdienai, iepriekš vēlams pieteikties pa tālruni: 63012084 vai 63012083.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas