Atklās jauno tiltu par Iecavu 5

Noslēdzoties tehnisko formalitāšu procesam un būvniecībai rītdien svinīgi tiks atklāts jaunizbūvētais gājēju tilts pār Iecavas upi Garozā, informē Ozolnieku novada pašvaldībā. Līdz ar to atkal būs savienoti upes abi krasti, atrisinot jautājumu par iedzīvotāju ērtu nokļūšanu no ciema centra uz Garozas pamatskolu, ekonomējot laiku, kas līdz šim bija nepieciešams, pārvietojoties pa aptuveni trīs kilometrus garo apvedceļu.

Jau ziņots, ka 1977. gadā būvēto gājēju tiltu, kas bija palicis ārpus Ozolnieku novada pašvaldības rūpju loka un laimīgā kārtā bez cietušajiem sagāzās 2016. gada martā, līdz šim visvairāk izmantoja skolēni, kas dzīvo Garozas ciemā. Tādējādi viņu skolas ceļš saīsinājās no trim kilometriem līdz nepilnam kilometram. Pa gājēju tiltu garoznieki devās arī uz Segļu kapiem, kas atrodas Iecavas labajā krastā netālu no skolas.

Apzinoties tilta aktualitāti Garozas iedzīvotāju ikdienā, pašvaldība pieņēma lēmumu par Ozolnieku novada pašvaldības budžeta līdzekļiem izbūvēt jaunu tiltu. Nepieciešamās iepirkumu procedūras tika uzsāktas 2017. gadā, izsludinot vairākus iepirkumus, līdz tilta izbūves nosacījumi pilnībā atbilda drošības prasībām un pašvaldības budžeta iespējām. 2017. gada decembrī tika noslēgts līgums ar darbu veicējiem SIA “Katleri” par kopējo summu 88 683 tūkstošiem eiro bez PVN.
Jaunais tilts veidots no betona un tērauda konstrukcijām, ir 7,1 metrus augsts un 35,57 metrus garš.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

es pats

Svētdienā?
Visā šajā pozitīvajā pasākumā mulsina dienas izvēle,laikam paredzēta cienīgtēva piedalīšanās.

pirms 3 gadiem, 2018.07.14 11:14

Gunārs

Vai tad nav redzams, ka novadu vada LRA partijas kalps un uzņēmējs Liepiņš?
Straujiem soļiem tuvojas vēlēšanas, un cienīgtēvs uzskata, ka svētdiena ir vispiemērotākā diena, lai jaunā tilta atklāšanu apvienotu ar priekšvēlēšanu aģitāciju.

pirms 3 gadiem, 2018.07.14 16:04

ej tu pats

Tieši labi, ka atklāja tiltiņu svētdienā, jo tā šajā pasākumā varēja piedalīties visi kas vēlējās, nevis tikai izredzētie no domes. Es pat nobrīnījos, ka Liepiņš kopā ar izpilddirektoru svētdienas dienā bija Garozā nevis atpūtās pie jūras. Ja būtu darbadienā, tad daudzi netiktu. Cik saprotu, tad tev un vēl dažiem ir slikts viss ko dara Liepiņš un ja atklāšana būtu darbadienā, tad kritizētu to.

pirms 3 gadiem, 2018.07.16 07:27

iedzīvotājs

Tie kam patīk visā saskatīt to,kas pašiem tīk un negatīvo meklēt UN SĒT PA PASAULI,piedosim tiem ,jo negatīvie vienmēr būs.Galvenais,ka iedzīvotāji apmierināti ar rezultātu.

pirms 3 gadiem, 2018.07.14 23:29

iedzīvotājam, kurš vakar rakstījis 23:29

Pulkstenis rāda, ka tuvojusies pusnakts stunda, un iespējams biji jau noguris…..
Cerams, ka esi labi izgulējies un šodien varēsi padomāt: kā tur īsti ir …… ko cilvēki tur saskata….

pirms 3 gadiem, 2018.07.15 11:22

Vietējās ziņas