Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāta Gunta Rudzīša piemiņas auditorija

Otrdien, klātesot LLU Tehniskās fakultātes vadībai un Izglītības un Mājsaimniecības institūta (IMI) darbiniekiem, 336.fakultātes kabinets oficiāli tika nosaukts par profesora Gunta Rudzīša piemiņas auditoriju, informē LLU Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Sandra Šteinerte.

Kā stāsta IMI vadītāja Baiba Briede, atklājot auditoriju, aprīlī profesoram G.Rudzītim būtu bijusi 77.dzimšanas diena, un tam par godu arī auditorijas atklāšana notiek aprīļa mēnesī. 366.auditorija izvēlēta, jo šajā telpā profesors vadījis maģistrantu eksaminācijas komisijas sēdes.Šobrīd auditorijas durvis gaitenī rotā Meža fakultātes Kokapstrādes katedras asistenta Mareka Arbidāna darināta koka plāksne, bet auditorijas sienu - IMI vieslektores Intas Paulsones sagatavota profesora biogrāfija uz portrets.«Auditorijas sienu turpmāk varētu vēl papildināt ar profesora fotogrāfijām, viņa daiļrades atziņām un piezīmju fragmentiem, kas veidoti viņa kaligrāfiskajā rokrakstā,» komentē I.Paulsone.«G.Rudzītis bija habilitēts pedagoģijas zinātņu doktors, profesors, Eiropas ķīmijas didaktikas eksperts, mācību grāmatu un mācību metodisko līdzekļu autors. Viņš ir sarakstījis vairāk kā 250 grāmatu, ap 500 dažādu publikāciju. G.Rudzīša grāmatas tulkotas 23 pasaules valodās. Profesora sarakstīto grāmatu koptirāža sasniedz 100 miljonu eksemplāru. G.Rudzītis atstājis pasaules mērogā atzītu ieguldījumu mācību līdzekļu sagatavošanā ķīmijā, starptautisku ievērību guvušas viņa atziņas arī pedagoģijas un pašizglītības jautājumos. Profesors bija cilvēks ar izcilām darba spējām, lielu enerģiju, plašām interesēm un ar vēlēšanos strādāt savas tautas labā,» stāsta IMI asociētā profesore, grāmatas «Profesors Guntis Rudzītis» autore Anita Aizsila.«G.Rudzīša nerimstošais darba spars un zināšanas kādreizējai LLU Pedagoģijas katedrai deva būtisku pienesumu un kļuva par iegūstamās augstākās pedagoģiskās izglītības stūrakmeni,» atceras IMI profesors Ludis Pēks.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas