Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāta reģionālā enerģētikas aģentūra 1

Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra (ZREA) būs labs piemērs citiem, šādu viedokli otrdien aģentūras atklāšanas ceremonijā pauda Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisārs Andris Piebalgs.

Komisārs arī atzinīgi izteicās par pašvaldībām, kas pirmās spērušas šo soli un tālredzīgi veidojušas aģentūru, ieguldot arī savus līdzekļus. Jelgavas mērs Andris Rāviņš stāstīja, ka pirmās sarunas par energoresursu taupīšanu un tai atbilstošu politiku ar ES enerģētikas komisāru un lielo pilsētu vadītājiem sāktas pirms vairāk nekā trim gadiem. Kā pirmās idejas īstenošanai atsaukušās Jelgavas, Bauskas, Jēkabpils, Ozolnieku un Auces pašvaldības.«Pašlaik man nav informācijas par līdzīgu reģionālo enerģētikas aģentūru izveidi citur Latvijā, un šai ziņā Zemgales pašvaldības lielā mērā ir daudziem priekšā. Manuprāt, ZREA kalpos par piemēru un, izvērtējot efektivitāti, stimulēs nākamo reģionālo aģentūru veidošanu. Šī man šķiet ilgtermiņā lietderīga investīcija,» uzsvēra Piebalgs.Viņaprāt, tieši pašvaldības, nevis valdība, ir nākamā institūcija, kas var atrast sekmīgus risinājumus līdztekus enerģētikai. Kā piemēru viņš minēja Japānu, kur ekonomikas stimulēšanas jautājumi lielā mērā tiekot uzticēti pašvaldībām.Komisārs arī piebilda, ka struktūrfondi netiek izmantoti efektīvi, viņaprāt, šī procedūra būtu jāvienkāršo, un galvenais kritērijs, kas būtu jāprasa - lai nauda netiek nozagta, bet izmantota atbilstoši mērķiem.«Energoefektivitāte Latvijā nekad nav pienācīgi novērtēta, jo rēķinus par enerģiju maksāja iedzīvotāji un uzņēmēji. Šai ziņā enerģētikas aģentūra ir risinājumu veicinātājs,» sacīja Piebalgs, novēlot, lai vairāk uzmanības visi veltītu vietējiem atjaunojamiem enerģijas resursiem.ZREA partneri ir Bauskas, Jēkabpils, Auces un Ozolnieku novada pašvaldības, SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde», Zemgales NVO atbalsta centrs, Zinātnes inovāciju un testēšanas centrs un SIA «Fortum Jelgava», kuras valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa - Pundure pavēstīja, ka ir doma netālā nākotnē būvēt jaunu koģenerācijas staciju ar 30 megavatu jaudu, 70% kurināmā izmantojot koksnes biomasu, 30% - kūdru, ko iecerēts iegādāties no vietējiem ražotājiem. Savukārt maijā darboties sāks Ganību ielas koģenerācijas stacija, kuras jauda ir četri megavati gadā.Pēc ZREA atklāšanas Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā notika diskusija par enerģētikas jautājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Miervaldis

Aģentūras likvidē un arī ... atklāj.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 13:24

Vietējās ziņas