Atklāts modernākais mazo dzīvnieku ārstēšanas kabinets 2

Iztērējot trīsdesmit tūkstošus latu, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes klīnikā strādājošie ārsti un fakultātes studenti tikuši pie aparatūras, kas tiks izmantota suņu un kaķu acu slimību un zobu slimību diagnosticēšanas un ārstēšanas metožu apguvei. Kabineta aprīkojums tiks izmantots arī klīnikas apmeklētājiem piederošo dzīvnieku ārstēšanai.

LLU Veterinārmedicīnas fakultātes klīnikas direktors, veterinārmedicīnas zinātņu doktors profesors Alberts Auzāns «Ziņām» skaidro, ka lielākā daļa līdzekļu kabineta ierīkošanai tērēta šobrīd valstī modernākās iekārtas iegādei. Savukārt fakultātes docents un mazo dzīvnieku ķirurgs un stomatologs Agris Ilgažs neslēpa gandarījumu, ka ticis pie aprīkojuma, kas noderēs ne tikai dzīvnieku ārstēšanai, bet arī studentu apmācībai.«Bija kaut kā neērti, ka mūsu bijušie studenti sāka strādāt klīnikās, kuru aprīkojums bija modernāks par to, ko līdz šim izmantojām viņu apmācībai,» skaidro A.Ilgažs. Tagad stomatoloģiskājām procedūrām izmantojamās ierīces nedarītu kaunu nevienai Eiropas veterinārajai klīnikai.Priecīga par kabinetu ir arī fakultātes lektore un klīnikas ārste Ilze Pētersone, kura specializējusies mazo dzīvnieku acu slimību diagnosticēšanā un ārstēšanā.«Kad mācījos ASV, ar zināmu skaudību vienmēr lūkojos uz viņu speciālistu lieliski ierīkotajiem kabinetiem. Godīgi sakot, tagad pati ar lepnumu izrādītu jaunās ierīces un nodemonstrētu, ko ar tām varam izdarīt,» tā I.Pētersone.Vairāk lasiet sestdienas, 4.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

no labās

to daketeres atrašanās vietu jau nu obligāti jānorāda. es jau gandrīz padomāju, ka daktere ir no labās tā ar garo purnu.

pirms 11 gadiem, 2009.04.04 19:34

Vietējās ziņas