Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atsāksies pirmās palīdzības mācības

Īstenojot piesardzības pasākumus, īpaši attiecībā uz praktiskajām apmācībām, no 23. maija, varēs atsākties pirmās palīdzības mācības klātienē. To paredz veselības ministres izdots rīkojums, informē Veselības ministrijas (VM) komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un mazinātu inficēšanās riskus, uz laiku bija apturētas pirmās palīdzības apmācības, kas ir nepieciešamas, lai varētu iegūt, piemēram, autovadītāja apliecību. Šobrīd kopā ar nozares speciālistiem ir izstrādāti nosacījumi, kurus stingri ievērojot, ir iespējams atsākt mācības, tai skaitā praktiskās nodarbības, piemēram, dažādus paņēmienus rādot uz manekeniem vai video. Šāds regulējums pieņemts uz laiku, lai neierobežotu cilvēku iespējas iegūt autovadītāja apliecību.

Apmācības varēs piedalīties tikai tās personas, kurām nav akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, kā arī rakstiski būs jāapliecina, ka pēdējo 14 dienu laikā nav būts ārpus Baltijas valstīm, kā arī cilvēkam nav noteikta karantīna vai stingrā izolācija Covid-19 dēļ.

Tāpat apmācību laikā būs jāievēro vairākas prasības: starp personām jānodrošina 2 metru distance, regulāri jāvēdina telpas, jādezinficē virsmas u.c. Savukārt praktiskajās apmācībās, ja nav iespējams ievērot 2 metru distanci, visām personām jālieto sejas maskas.

Izstrādāti arī specifiski nosacījumi, lai praktiskās apmācības īstenotu ar iespējami mazāku risku, piemēram, vairāki paņēmieni, kā palīdzēt cilvēkam, tiks demonstrēti video vai uz manekena, savukārt, mācoties atdzīvināšanas pasākumus, personas elpināšanu “mute-mutē” ar manekenu neveiks.

Foto: pirmapalidziba.lv

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas