Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Attīstībai/Par!" virzīs Dzīvesbiedru likumu nelaulātu pāru aizsardzībai 8

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) izskatīšanai Saeimā šonedēļ virzīs Dzīvesbiedru likumu, kam vajadzētu kalpot nelaulātu pāru jeb divu pieaugušu fizisku personu aizsardzībai.

Kā aģentūrai LETA sacīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts, partijas piedāvātais Dzīvesbiedru likums būšot "likums ikvienam". "Mēs sniedzam papildus instrumentu, lai sniegtu drošību divām fiziskām personām, kuras dzīvo kopā," gaidāmā likumprojekta būtību iezīmēja politiķis.

Pavļuts uzsvēra, ka jaunais likums "neaizvietos un nekāda gadījumā neapdraudēs laulības institūtu". Tas sniegs papildus drošību arī tām ģimenēm, kuru attiecību pamatā ir rūpes vienam par otru un kopēja saimniekošana, tajā skaitā kopā dzīvojošiem senioriem, norādīja politiķis.

AP līdzpriekšsēdētājs apgalvoja, ka vairāk nekā 60 procenti Latvijas iedzīvotāju atbalstot attiecību regulējumu, ko atspoguļos topošais Dzīvesbiedru likums. Politiķis norādīja, ka nevajadzētu pieļaut jautājuma skatīšanu tikai no kādas vienas prizmas, kamēr tas skar visas sabiedrības vajadzības un intereses.

Tieslietu ministrija (TM), atbildot tiesībsargam Jurim Jansonam par viņa rekomendācijām valstij paredzēt vienotu juridisku sistēmu dažādu ģimenes formu atzīšanai, iepriekš norādīja, ka ikvienam ir tiesības brīvi paust savu gribu un uzskatus, bet jārēķinās, ka individuālās gribas izpausmes ne vienmēr tiks atbalstītas ar konkrētās valsts tiesību aktos pastāvīgi noteikto regulējumu.

Vēstulē norādīts, ka vienādos un salīdzināmos apstākļos atrodas visas tās personas, kurām atbilstoši Latvijas tiesību aktos noteiktajam ir tiesības nodibināt ģimenes attiecības, noslēdzot laulību. Ja valsts tiesiskais ietvars neparedz citu savienību kā vien laulības nodibināšanu, jo Latvijā nav un nekad nav bijis citu partnerattiecību reģistrācijas formu, tad personas gribai nav noteicošs raksturs, pauda TM.

Iepriekš 12.Saeimā tika skatīts nosacīti līdzīgs risinājums. Parlaments nemainīja parlamenta Juridiskās komisijas iepriekš pieņemto lēmumu noraidīt priekšlikumu, kas paredzēja ieviest jaunu civiltiesisko institūtu - partnerību.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Es

Murgs kaut kāds. Ja divi dzīvo kopā un kaut ko viens otram grib novēlēt, pastāv taču juridiskas iespējas to darīt. Tieši tāpat kā laulātajiem, arī nelaulātajiem ir iespēja rakstīt testamentu un apstiprināt to pie notāra. Nesaprotu, kas par problēmu? Tāpēc jau nav jālegalizē visādas dīvainas savienības formas

pirms gada, 2019.06.17 14:42

Eh

Tas likums nav tev un idioti parasti nesaprot citu cilvēku vajadzības. Te nav runa vien par testamentu. Piemēram, ja tava draudzene/draugs (esi tu dīvainā savienībā vai parastā) grib tevi apmeklēt slimnīcā, kamēr tu esi bezsamaņā, tad kāpēc nē? Vai ir jēga likt sprunguļus ceļā cilvēkiem tikai tāpēc, ka tev nepatīk? Geji un lezbietes nezog tev no kabatām un nepadara tavu dzīvi par mēslu bedri. Varbūt laiks veltīt savu sašutumu un naidu nopietnākām lietām, kas patiesi ietekmē tavu dzīvi. Šis jau sāk kļūt par kristiešu kalifātu. Varbūt pēc līdzīgas loģikas aizliegsim attiecības, kur sieviete ir vecāka par vīrieti? Arī nav tak tradicionāli. Manuprāt, katram vajadzētu varēt dzīvot laimīgi pa savam, kamēr nekaitē pārējiem.

pirms gada, 2019.06.17 16:37

&&&

Eh ir tipiskajs ****

pirms gada, 2019.06.17 16:51

statistika drūmā

Sievietēm jāprec jaunāki vīrieši, jo tie agri mirst.

pirms gada, 2019.06.22 21:57

Kad

kad Latvijā tiks aizliegta pret latviešiem, mūsu kultūru, tradīcijām un dzīvesveidu vērsto sorosa finansēto organizāciju darbība (soroas fonds, par, vienotība u.c.)?

pirms gada, 2019.06.17 15:20

Zinātājs

Jāsāk ar elektrības aizliegšanu. Tā galīgi neatbilst tradicionālajam dzīvesveidam. Kad to aizliegs un atslēgs, visi liberasti pamuks prom un paliks tikai īstie latvieši.

pirms gada, 2019.06.17 19:38

nu ja

paristi rāda savu īsto seju- nauda ebrejiem, likumi zilajiem. Kādi paši, tāda darīšana

pirms gada, 2019.06.17 20:54

Inka

Īstenākais kretīnisms !!! Kādus vēl likumus vajag? Ja dzīvo kopā, tad ir jāprecās, - dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā. Varot arī pie notāra. Ja nav precējušie, tad neko tam otrajam, ja kaut kas notiek. Tas ir ārkārtīgi pareizi. Citādi bardaks. Nerunājot par izdzimteņiem, t.i., viendzimuma laulībām, kopā dzīvojošiem jālaulājas, lai likvidētu nekārtības. Kā lai jūtas bērni, ja vecāki ir katrs savā uzvārdā un nav salaulājušies? Bērni tādā gadījumā pierod pie nekārtības, izaug, kļūst par ministriem, par elektriķiem, par šoferiem u.t.t. Vai tad viņu darbā un dzīvē būs kārtīgums un akurātums? Laikam būs kā šodien.

pirms gada, 2019.06.19 06:59

Vietējās ziņas