Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atver skaitāmpantu grāmatu

Lai palīdzētu pirmsskolas un sākumskolas bērniem labāk apgūt lasītpasmi, kā arī vingrinātu uzmanību, uztveri un atmiņu, Jelgavas rajona Platones pamatskolā vairākus gadus darbojas speciālā skolotāja un logopēde Zenta Solodka, kura nupat savu labāko pieredzi apkopojusi grāmatā «Skaitāmpanti».

«Ideja izveidot šādu grāmatu radās pēc tam, kad 3.klases skolēniem devu zīmēt skaitāmpantus. Viņi to paveica tik jauki, ka nevarēju šos zīmējumus vienkārši atstāt. Turklāt vēlējos, lai logopēdijas nodarbību bērniem būtu vairāk, jo daudziem ir valodas attīstības problēmas,» stāsta skolotāja un logopēde Z.Solodka, demonstrējot jauno mācību materiālu. Lai grāmatu varētu ērti lietot un pēc vajadzības kopēt, tā veidota no vairākām atsevišķi laminētām lapām, kur vienā pusē ir zīmējums un skaitāmpants, bet otrā - logopēdisks vingrinājums uzmanības, atmiņas un uztveres trenēšanai. Turklāt katrs skaitāmpants tiek izspēlēts ritmiskā un jautrā rotaļā, kas palīdz veiksmīgi apgūt valodu.«Materiālā izmantoju vingrinājumus, kas bērniem visvairāk patīk,» stāsta skolotāja, atklājot, ka grāmata paredzēta pirmsskolas un 1. - 4.klašu skolēniem, ar kuriem ikdienā strādā logopēde. Piecus un sešus gadus veci bērni parasti pulcējas logoritmikas nodarbībās, kur valodas prasmes pilnveido ar skaņu un kustību palīdzību, savukārt sākumskolas audzēkņi vairāk pilda logopēdiskos vingrinājumus. Paredzēts, ka grāmatu savā darbā lietos arī citi šo skolēnu pedagogi.Vairāk lasiet ceturtdienas, 26.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas