Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvērs grāmatu par LLU

Otrdien pēc Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektorāta sēdes Jelgavas pils Sudraba zālē notiks LLU 70.jubilejai veltītās grāmatas svinīga atvēršana.

Kā informē LLU Preses daļas vadītājs Juris Kālis, grāmatā «Latvijas Lauksaimniecības universitāte - izglītība, zinātne, kultūra», kas sagatavota par pašu nopelnītajiem līdzekļiem, latviešu un angļu valodā sniegta svarīgākā informācija par augstskolas un Jelgavas pils vēsturi, visām deviņām fakultātēm, pedagoģisko un zinātnisko darbību, aģentūrām - institūtiem, mācību un pētījumu saimniecību «Vecauce», kultūras daudzveidību un studentu aktivitātēm, kā arī par galvenajiem infrastruktūras objektiem. Grāmata ir bagātīgi ilustrēta, un tajā apskatāms ap pusotra simta fotogrāfiju. Izdevumā minēts, ka 1938.gada 23.decembrī Latvijas Republikas Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis izsludināja likumu «Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas Satversme», bet nākamā gada 3.jūlijā Jelgavā atklāja jauno izglītības iestādi ar divām fakultātēm - Lauksaimniecības un Mežsaimniecības. 1944.gada jūlijā, Jelgavas pilij nodegot, augstskola beidza pastāvēt, un vēlāk to atjaunoja Rīgā kā Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju.Pēckara gados, reizē ar Jelgavas pils atjaunošanu, toreizējā valdība lauksaimniecības augstskolu ar visām tās fakultātēm atkal pārcēla uz Jelgavu, līdz 1991.gadā to pārdēvēja par Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Vēl pēc desmit gadiem universitāte saņēma valsts akreditāciju.Ņemot vērā pašreizējo saspringto ekonomisko situāciju valstī un plānotā budžeta samazinājumu par aptuveni trim miljoniem latu, šogad nav iecerēts rīkot plašas jubilejas svinības, taču universitātes kolektīvs ir apņēmības pilns visus resursus un pūliņus veltīt tam, lai godam pildītu savu galveno misiju - veidotu intelektuālo potenciālu Latvijas, īpaši tās lauku, ilgtspējīgai attīstībai, iekļautos vienotā Eiropas augstākās izglītības un zinātnes telpā.Tāpēc uzsākta rūpīga gatavošanās gadskārtējai atvērto durvju dienai 27.martā un izstādei «Skola 2009», notiek klausītāju grupu komplektēšana maksas sagatavošanas kursiem ķīmijā, fizikā, matemātikā, latviešu valodā un zīmēšanā, lai vidusskolēniem palīdzētu sagatavoties eksāmeniem un studijām augstskolā. Tāpat universitātē notiek vispusīga ikviena projekta idejas izvērtēšana, lai racionāli izmantotu visas iespējas Eiropas Savienības struktūrfondu izmantošanā un pašu nopelnīto līdzekļu papildināšanā galvenokārt tālākizglītības pakalpojumu jomā. Jau tagad LLU Tālākizglītības centrs interesentiem piedāvā vairāk nekā 60 dažādas maksas kursu programmas, kuru klāstu nemitīgi papildina ar jaunām.Bez tam augstskolā šopavasar gaidāmas rektora vēlēšanas, jo pieci gadi kopš pašreizējā rektora Jura Skujāna ievēlēšanas šajā amatā būs aizritējuši. Savukārt vasarā Jelgavā notiks kārtējās Baltijas valstu un Somijas augstskolu studentu sporta spēles - SELL, kas pirms deviņiem gadiem reiz jau Jelgavā ir notikušas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas