Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvērt logus un aplaudēt operatīvo dienestu darbiniekiem zibakcijā aicina katru vakaru (VIDEO) 7

Zibakcijas "Sakām "Paldies!"" organizatori aicina Latvijas iedzīvotājus katru vakaru pulksten 21 atvērt logus, aplaudēt un pateikties visiem atbildīgajiem dienestiem un visiem, kas nepagurstoši stājas ierindā, lai risinātu ārkārtējās situācijas radītos sarežģījumus.

Vakar pirmā akcija ir aptvērusi visu Latviju - Saldus, Daugavpils, Kuldīgas, Siguldas, Rīgas, Jelgavas un citu pilsētu iedzīvotāji ar prieku iesaistījās un piedalījās zibakcijā, par to vēstot arī sociālajos medijos.

Zibakcijas organizatori uzsvēra, ka cīņa ar vīrusu turpinās un atbildīgajiem dienestiem tas prasīs vēl daudz spēka, kā arī fizisku un emocionālu izturību. Viņuprāt, sabiedrība šobrīd var palīdzēt, emocionāli uzmundrinot visus, kam jāstājas cīņas pirmajās rindās un reizi dienā pateikt "Paldies!" ar dažu minūšu kopā būšanu un pateicības vārdiem.

Iedzīvotāji tiek aicināti filmēt notiekošo un dalīties ar uzfilmēto materiālu sociālajos medijos ar mērķi iedvesmot atbildīgos dienestus un aicināt piedalīties visus pazīstamos laba gribas cilvēkus - radus, draugus, kaimiņus, kolēģus, paziņas un visus, kas grib pateikties un iedvesmot.

Jau ziņots, ka no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība sestdien arī nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.


 Foto: apollo.lv

Video: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 7

logs

Aicinu vienkārši atvērt logus un izvēdīnāt telpas.. nekādi sarežģījumi mums te Jelgavā vēl nav.. nevajag pārspīlēt

pirms 10 dienām, 2020.03.20 12:55

karlīnkārļu

izglītības upuri visā savā krāšņumā - tāpēc gribētos zināt varbūt, piemēram, cūku mēra skartajās novietnēs arī vajadzēja katru vakaru atvērt durvis/logus un applaudēt nevis visu dezinficēt un ieviest karantīnu?

pirms 10 dienām, 2020.03.20 13:05

@karlīnkārļu

Ah, kāds te mums intelektuālis, pārāk gudrs un izglītots lai izrādītu nelielu cilvēcību un pateicību pret cilvēkiem kuri pilda ļoti smagu un vajadzīgu darbu un kurus sagaida ļoti, ļoti smagas nedēļas un mēneši.

pirms 10 dienām, 2020.03.20 13:55

Vispār

pateicību varētu izrādīt valdības dižgari ierobežojot nekontrolētu potenciālo vīrusa pārnēsātāju ievilkšanu valstī un tad šiem cilvēkiem, kas pilda ļoti smagu un atbildīgu darbu nebūtu jāriskē ar savu un savu tuvinieku veselību un nedod dievs dzīvību...plaukstiņpolka patiesībā ir vistiešākais apliecinājums varas necieņai pret Latvijas pilsoņiem.

pirms 10 dienām, 2020.03.20 14:02

@Vispār

Valdību veido vietējās sabiedrības pārstāvji. Šajā brīdī ļoti labi var redzēt cik paši latvieši ir vienaldzīgi viens pret otru, cik iedomīgi un pats galvenais cik satriecoši stulbi. Tu nevari prasīt cieņu no valdības pārstāvjiem kad viņi nāk no sabiedrības kur pamatā neeksistē nekāda cieņa pret līdz cilvēkiem, tas ir pilnīgs absurds.

pirms 10 dienām, 2020.03.20 14:19

ome

Dzires mera laika...Ja beigtu sis akstisanas(oligarhu dedzinasasa ugunskurus, blondinu gajienus u.c), varbut, iespejams, dzivotu ka CILVEKI. Skaistu un veseligu, cerigu dienu visiem!

pirms 10 dienām, 2020.03.20 13:51

Jautājums

Kas organizē šīs "akcijas"? Vai necīnoties ar cēloņiem nākošā "akcija" būs svecītes katrā logā vīrusa upuriem?

pirms 10 dienām, 2020.03.20 14:23

Vietējās ziņas