Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Auces novada pašvaldība lūgs tai pievienot trīs Saldus novada pagastus 10

Auces novada pašvaldība aicinās Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisiju izskatīt un izvērtēt jautājumu par Saldus novada Jaunauces, Rubas un Vadakstes pagastu pievienošanu Auces novada administratīvajai teritorijai, paredz novada domes ārkārtas sēdē atbalstītais lēmumprojekts.

Domnieki lēmuši neatbalstīt likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likums" esošajā redakcijā. Tāpat nolemts aicināt Saeimas atbildīgo komisiju izskatīt un izvērtēt jautājumu par Auces novada kā patstāvīgas administratīvās teritorijas saglabāšanu, turpinot darbu pie administratīvi teritoriālās reformas, sākot ar apriņķa mēroga valsts un pašvaldību funkcionālo reformu, tai skaitā atsevišķu valsts un pašvaldību funkciju deleģēšanu apriņķiem, kā arī vietējo pašvaldību sadarbību apriņķa mērogā.

Taču lēmumprojektā ietverts arī aicinājums pievienot novadam trīs Saldus novada pagastus, kas vēsturiski ir ietilpuši Auces rajona sastāvā.

Dome vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP) pārmet, ka tikšanās laikā ar Auces, Dobeles un Tērvetes novadu deputātiem amatpersona tikai iepazīstināja ar plānoto reformu, bet diskusijas nenotika, ministrs nesniedza pašvaldības pārstāvjiem atbildes par pašvaldībām izteikto piedāvājumu priekšrocībām vai tā būtiskiem trūkumiem.

"Tikšanās bija tikai formāls process ar ministra nevēlēšanos patiesi izzināt pašvaldību viedokli. Tikšanos varētu raksturot kā informēšanu, nevis konsultāciju vai diskusiju, jo informatīvais materiāls no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) deputātiem tika iesūtīts mazāk kā diennakti pirms tikšanās ar ministru, tādejādi nedodot deputātiem iespēju sagatavoties minētajām pasākumam," norādīts domes atbalstītajā lēmumprojektā.

Dome atsaucas arī uz iedzīvotāju aptauju, kurā iedzīvotāji pauduši negatīvu nostāju par plānotājām izmaiņām.

Vietvara uzskata, ka, īstenojot reformu, tiks veicināta gan Auces kā pierobežas attīstības centra iznīcība. Tāpat lēmumprojektā pausta pārliecība, ka Auces novadā dzīvojošo nodokļu maksātāju nauda nevis veicinās Auces pašvaldības teritorijas attīstību un pakalpojumu kvalitātes pieaugumu, bet gan tiks novirzīta citu pašvaldību lielo kredītsaistību dzēšanai vai mazāk attīstīto teritoriju situācijas uzlabošanai.

Tāpat deputāti pārliecināti, ka Auces novada pašvaldības teritorijā jau pašlaik darbojas efektīvs izglītības, kultūras, veselības aprūpes un sociālo pakalpojumu iestāžu tīkls, sabiedriskā transporta un ceļu tīkls, kā arī komunālās saimniecības tīkls. Pēc viņu domām, šo tīklu nevar uzlabot ar piedāvāto pašvaldību modeļa ieviešanu, bet tikai ar apriņķa mēroga funkcionālo reformu, tai skaitā atsevišķu valsts un pašvaldību funkciju un finanšu deleģēšanu apriņķiem, kā arī vietējo pašvaldību sadarbību apriņķa mērogā. Lēmumprojektā ietverti arī citi pašvaldības argumenti, analizējot piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu.

Aptuveni 700 jeb devītā daļa no Auces novada iedzīvotājiem, kas piedalījušies aptaujā par administratīvi teritoriālo reformu, neatbalsta pašvaldības pievienošanu citām administratīvajām teritorijām.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem gada sākumā novadā bijuši 6153 iedzīvotāji. Savukārt aicinājumam izteikt savu viedokli par iecerēto administratīvi teritoriālo reformu atsaukušies 712 iedzīvotāji, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Auces novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuri aptaujas pirmajā dienā bija sasnieguši 15 gadu vecumu.

Auces novadam kā patstāvīgai Latvijas Republikas administratīvajai teritorijai aptaujā atbalstu izteikuši 697 novada iedzīvotāji, bet pretējo atbildi atzīmējuši 13 iedzīvotāji. Divas aptaujas zīmes atzītas par nederīgām.

Aptaujā uzdots jautājums: "Vai jūs esat par Auces novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju?".

VARAM izstrādātā karte paredz, ka Auces novads tiks apvienots ar Dobeles un Tērvetes novadu, par novada centru nosakot Dobeli.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Bijušais Aucenieks.

Beidzot! Sen jau vajadzēja.

pirms 3 mēnešiem, 2019.12.13 14:59

Zirgs

Un kā būs ar ceļu no Auces līdz tai Rubai, kurš to labos,tur skaidrā diennakts laikā var zobus izdauzīt braucot

pirms 3 mēnešiem, 2019.12.13 22:23

Vija

Katrs cīnās par savu vietu. Jo mazāk ierēdņu, jo labāk. No četriem nabagiem nekad nesanāks viens bagāts.

pirms 3 mēnešiem, 2019.12.14 00:16

Gaisma

Pilnīgi muļķīgas iedomas!!! Jaunauceis iedzīvotājiem pajautājāt???

pirms 3 mēnešiem, 2019.12.14 10:45

13

Dzirdēts lozungs"kaut pastalās, bet Auces novvads", neko neesat iemācījušies, deputāti!

pirms 3 mēnešiem, 2019.12.14 16:56

Tiešais

Ļoti jau negribās atteikties no"sūri _grūti " ne nopelnītās naudas, kas nozagta vietējiem" nabagiem"nekaunu mafija!

pirms 2 mēnešiem, 2019.12.15 16:32

Deput@ts

Interesanti gan. Varbūt Auci pievienojam Saldus novadam? :D

pirms 2 mēnešiem, 2019.12.19 23:24

,,,

tikai Dobeli. Visa satiksme pakļauta tam, ka iedzīvotājiem ērtāk ir Dobele. Patreiz iedzīvotāji maršrutā Dobele- Īle-Auce, ir atrauti no ārpasaules. Ja nav sava transporta, tad uz pagastu nevar tikt.

pirms mēneša, 2020.01.29 08:47

Vietējās ziņas