Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Aučos» svin J.Čakstes jubileju

Nepilni 100 Jelgavas Latviešu biedrības aktīvistu un citu jelgavnieku, kā arī tuvu un tālu ciemiņu sestdien Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājās «Aučos» Sidrabenes pagastā pulcējās kopīgā pasākumā, lai atzīmētu viņa 150 gadu jubileju.

Pasākumā vēsturniece Janīna Šūberte uzstājās ar priekšlasījumu par jubilāra gaitām Jelgavā, klātesošajiem tika demonstrēta arī filma par J.Čakstes darbību mūsu pilsētā un viņam veltītā pieminekļa atklāšanu 2003.gadā. Vēsturniece akcentēja nacionālās vienprātības nozīmīgumu, kas bija svarīgs gan Latvijas valsts dibināšanā, gan tās tālākajā pastāvēšanā.«Auču» parkā arī tika griezts Latvijas pirmā prezidenta dzimšanas dienas kliņģeris, ko bija cepušas Jelgavas Amatu vidusskolas audzēknes.Gan Nacionālās Aizsardzības akadēmijas kadeti, gan jaunsargi un zemessargi - kopā ap 300 cilvēku - piedalījās Eiropas kultūras mantojuma dienas sarīkojumā pie pieminekļa brīvības cīņās kritušajiem Vareļos. Tajā piedalījās arī ap 20 cilvēku liela velopastaigas dalībnieku grupa. Pasākumā ar priekšlasījumu par brīvības cīņām un kaujām pie Vareļiem, kam bija milzu nozīme Bermonta spēku padzīšanā no Latvijas, uzstājās vēsturnieks Andris Tomašūns.Kā iepriekš ziņots, pirmdien pulksten 17 J.Čakstes jubilejai veltīts pasākums notiks pie ievērojamā valstsvīra pieminekļa Jelgavā. Mūsu pilsētu paredzējis apmeklēt arī pašreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas