Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Audzinātājas, kuras ir kā mammas

Grupas telpās daudz istabas augu, akvārijā nomierinoši peld zivtiņas, visur kārtība - tā izskatās Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centrā, kur par audzinātāju strādā Inta Ludžiniece. Viņa kopā ar kolēģi Irinu Čerepņinu atzītas par labākajām Valsts bērnu tiesību inspekcijas rīkotajā konkursā «Mūs uzklausa un saprot...»

I.Čerepņinai uzticēti paši vecākie šī centra jaunieši vecumā no 17 līdz 20 gadiem, kuri tiek gatavoti pastāvīgai dzīvei. Jūnijā viņi vēl ir aizņemti savās mācību iestādēs un sociālās aprūpes centrā uzturas retāk. Tādēļ otrdien sastapt nevienu neizdevās.«Audzinātāja darbā svarīga ir individuālā pieeja. Bērnam, kurš nav audzis ģimenē, nav viegli iemācīt saskarsmes kultūru attiecībās ar pieaugušajiem. Tāpat iztikšana ar valsts piešķirto dienas naudu, kas ir divi lati un 50 santīmi, sākumā nav viegla,» stāsta I.Čerepņina.I.Ludžinieces audzināmās grupas zēniem vecumā no deviņiem līdz septiņpadsmit gadiem ir sākušās skolēnu brīvdienas, kuru laikā viņi visbiežāk ir sastopami sociālās aprūpes centrā Zirgu ielā. Vienpadsmit gadus vecais Artūrs Teikmanis par savu audzinātāju saka: «Viņa ir laba arī tad, kad baras, jo dara to par vajadzīgam lietām. Nu, ir kā mamma.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas