Audzis nodokļu parādnieku skaits starp Jelgavas uzņēmējiem 2

Tikai septiņi lielākie nodokļu parādnieki no Jelgavas valsts budžetā nav iemaksājuši gandrīz četrus miljonus latu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija. Lielākā daļa šo uzņēmēju, starp kuriem pirmajā vietā atrodas Jānis Freidenfelds, gan nekavējas VID lēmumus par nodokļu parādiem pārsūdzēt administratīvajā tiesā, tomēr tiesu prakse liecina, ka vairumā gadījumu taisnība izrādās nodokļu iekasētāju pusē, raksta «Zemgales Ziņas».

Lai izvairītos no parādu atdošanas, uzņēmumus to īpašnieki pamanās likvidēt, savukārt reiz turīgām fiziskajām personām «pēkšņi vairs nekas nepieder». Lai novilcinātu parāda piedziņas laiku, tiesvedība parasti ilgst gadiem, bet no «bagātajiem nabagiem» valsts tik vai tā neko nespēj atgūt – tās ir galvenās problēmas, ar ko VID sastopas parādu piedziņas procesā.Par lielāko nodokļu parādnieku no Jelgavas VID atzinis Jāni Freidenfeldu, kurš valstij nav nomaksājis vairāk nekā miljonu latu. Viņš vairāk zināms kā SIA «Zemgales pērle» īpašnieks, kurš pēdējos gados iesaistīts tiesvedības procesos par it kā izsniegtiem aizdevumiem mājokļu iegādei vai būvniecībai. Kredītu saņēmēji tiesā lūguši atzīt, ka aizdevumu summas nav pamatotas, jo tās strauji augušas pēc J.Freidenfeldam pietuvinātās Zemgales šķīrējtiesas lēmumiem. Šie tiesvedības procesi par ievērojamām aizdevumu summām raisījuši VID interesi, dienests veicis J.Freidenfelda kā fiziskas personas auditu, atklājot valstij nenomaksātus nodokļus.Lielākie Jelgavā reģistrētie parādnieki valsts budžetāJānis Freidenfelds (1 190 400 lati)SIA «Zemgales metāls» (492 980)SIA «Mauss» (466 070)SIA «Multimedia» (462 310)Natālija Sļotova (421 360)SIA «AM Grupa» (379 490)SIA «Baks» (306 690)Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 17.decembra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

lopu dakteris Pēteris

valsts darbinieku debīlisms - kā no Freidenfelda VIDs taisās piedzīt to miljonu ?????


Jautājums - cik TŪKSTOŠUS gadus J.Freidenfeldam jāstrādā -lai nopelnītu 1,2 mio - lai nomaksātu nodokļu parādu, kurš aug, uzturētu sevi, bērnus???

Cik VIDa darbinieki rēķināja to miljonu parādu -cik ilgi, cik saņēma algas - par uz papīra -TUKŠU UN NEKAD nesaņems????

Runa nav tikai par Freidenfeldu - bet par tiem tukšajiem atskaišu miljoniem un simtiem tūkstošu - uz PAPĪRA kas sazīmēti.

pirms 10 gadiem, 2009.12.17 21:52

actiņa

Būtu labi ,ja publicētu vēl arī dzīvokļu parādniekus,bet tas lūk esot aizliegts ,bet šie dati atļauti?NETAISNĪBA.Vajag atklātu portālu ar visa veida parādnieku uzskaiti.

pirms 10 gadiem, 2009.12.17 20:11

Vietējās ziņas