Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augstākā tiesa skatīs lietu pret bijušo Valsts ģimnāzijas skolotāju, kurš apsūdzēts pedofilijā 6

Trešdien, 12.septembrī, plkst.10 Augstākā tiesa (AT) apelācijas kārtībā paredzējusi izskatīt krimināllietu, kurā par pedofiliju apsūdzēts kādreizējais Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotājs Ivars Ozols.

Izskatot šo lietu pirmajā instancē, Zemgales apgabaltiesa pērn 30.septembrī Ozolu atzina par vainīgu tādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, kas paredzēti Krimināllikuma 160.panta 2.daļā, 162.panta 1.daļā un 166.panta 3.daļā - vardarbīgā dzimumtieksmes apmierināšanā ar nepilngadīgo, netiklās darbībās ar nepilngadīgo pret viņa gribu, kā arī nepilngadīgā iesaistīšanā vai izmantošanā, izgatavojot pornogrāfiska vai erotiska rakstura materiālus.Par šiem nodarījumiem Zemgales apgabaltiesa Ozolam kā galīgo sodu piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem ar policijas kontroli uz diviem gadiem bez mantas konfiskācijas. Kā drošības līdzeklis apsūdzētajam tika noteikts apcietinājums.Tomēr Ozola advokāte minēto spriedumu pārsūdzēja. Apelācijas sūdzību iesniedza arī Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vida Kravcova. Līdz ar to lieta nonāca AT Krimināllietu tiesu palātā, kurai tagad tā būs jāizskata apelācijas kārtībā, aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja.Kravcova iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja, ka apelācijas protestu iesniegusi, jo nepiekrīt apgabaltiesas spriedumam daļā par apsūdzētā attaisnošanu izdarībās pret vienu nepilngadīgo, kā arī divu epizožu izslēgšanai no Ozola noziedzīgo nodarījumu saraksta, līdz ar to prokurore nepiekrīt arī sodam, kāds noteikts Ozolam.Kā ziņots, krimināllietu par kāda izbijuša Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotāja iespējamām noziedzīgām darbībām Valsts policija prokuratūrai nodeva 2011.gada aprīlī. Darbības, par kurām celta apsūdzība, bijušais skolotājs esot veicis 2009. un 2010.gadā. Policijas redzeslokā viņš nonācis 2009.gada nogalē, kad saņemti iesniegumi no vairākiem bērniem.Neoficiālās sarunās skolotāja kolēģi atzinuši, ka vīrietis nav slēpis savu netradicionālo seksuālo orientāciju un portālā draugiem.lv pat vairākkārt publicējis attēlus ar skolēniem, kuri pie viņa ciemojas dažādās svinībās. Tomēr Ozola kolēģi neticēja izvirzītājām apsūdzībām, jo skolotājs esot bijis ļoti inteliģents.Izmeklēšanas laikā iegūtas arī fotogrāfijas un videoieraksti, kas, likumsargu skatījumā, apstiprinājuši izvirzītās apsūdzības. Iespējams, runa ir par vairākām epizodēm, tostarp gadījumiem, kad, izmantojot šantāžu, mazgadīgi zēni piespiesti stāties dzimumsakaros. Pedofilijā apsūdzētais skolotājs gan savu vainu noliedza un apgalvoja, ka pats esot cietušais.Tikmēr skolā skaidroja, ka par notikušo nekas neesot bijis zināms. Ģimnāzijas direktores vietniece iepriekš stāstīja, ka skolotājs bijis ļoti labs un viņa audzēkņi pelnījuši teicamas atzīmes, kā arī ar panākumiem piedalījušies olimpiādēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

N

Nu ļoti slikta mamma, ja tavi bērni mājās neko nedara un pat neko palūgt viņiem nevari. Vienkārši nožēlojami, ja tā ir. Ko nu vēl tur var teikt...
Es gan sliecos domāt, ka skolēni bija iespaidoti izmantojot šantāžu.
Par to zvanīšanu zināmiem telefoniem. Vai domājat, ka bērns var tik vienkārši piezvanīt un stāstīt, ka ir seksuāli izmantots? To pat pieaugušam cilvēkam grūti būtu izdarīt, kur nu vēl bērnam.

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 21:19

mamma

Ne nosodu, ne aizstāvu- mūsu laikos pat bērnu dārzā bērniem ir zināmi ''pareizie'' telefoni- te skolēni iespaidoti, ar varu paņemti! Pamēģiniet mājās savējiem likt ko padarīt- mammu tu ko? A te...

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 19:39

N

Nu šausmas, ka ir tādi skolotāji!
Nekas nevar attaisnot viņa izdarības. Izlasiet rakstu!
"... fotogrāfijas un videoieraksti, kas, likumsargu skatījumā, apstiprinājuši izvirzītās apsūdzības. Iespējams, runa ir par vairākām epizodēm, tostarp gadījumiem, kad, izmantojot šantāžu, mazgadīgi zēni piespiesti stāties dzimumsakaros. "
Runa iet par nepilngadīgiem zēniem. Un tādiem "skolotājiem" nekada attaisnojuma. Nu kā vēl cilvēki var šitādus aizstāvēt un attaisnot!
Lai V. Kravcovas kundzei izdodas uzturēt apsūdzību arī izslēgtajās epizodēs pret vēl vienu nepilngadīgo, kuras izslēgtas no Ozola nodarījumu saraksta.

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 12:08

Tikai nestāstiet, ka tie "bērniņi", kas tur iesaistīti, bija tik naivi un neko nezinoši. Diezin vai ar varu tika piespiesti, drīzāk tomēr, ka gribējās pašiem visu izmēģināt. Skolotāju nekādā ziņā neattaisnoju, bet šobrīd izskatās, ka viņš vienkāŗši "uzmests", lai draņķīgajā notikumā iesaistītie citi paliktu tīri un neaptraipīti!

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 10:03

pārāk maigs sods... Kas ir 3 gadi cietumā????????? Par šādiem noziegumuem būtu jāpiespriež vismaz 10 gadus. Tad varbūt vairs tā nedarīs, kad būs brīvībā. Vai varbūt, kam būs šāda novirze tomēr zinot, kas par to draudētu, padomātu un nedarītu. Šiem izdzimteņiem, atvainojos, cietumā neklājas viegli....
Ar steigu, kas jāmaina mūsu likumdošanā... Tik humāns mums tas krimināllikums....

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 07:27

membrāns

1970gadā man bija 17gadi.Tajā laikā pārlieka inteliģence radīja aizdomas,ka inteliģentiņš varētu būt ***.Vai aktīvais vai pasīvais to mēs nemaz negribējām zināt,jo tas cilvēks manī izraisīja riebumu vien ar to,ka viņš stāv blakām. PEDOFĪLUS vajag kastrēt jo viņi var slēpjot pēdas sākt slepkavot,novākt lieciniekus.

pirms 8 gadiem, 2012.09.09 20:51

Vietējās ziņas