Augstkalniete saņem Teterevu fonda stipendiju medicīnā

Katrīna Freimane: nedarīt vispār, baidoties no izgāšanās, jau ir vislielākā izgāšanās, ko var pieļaut

Sabiedriski aktīvā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas studente Katrīna Freimane augstskolas jaunās auditorijas atklāšanas pasākumā tika sveikta ar Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju medicīnā. Katrīna vidusskolas laikā ir vadījusi Tērvetes novada Jauniešu iniciatīvu centru un pašlaik, studiju laikā aktīvi darbojas Stradiņa universitātes studējošo pašpārvaldē un Latvijas Studentu apvienībā. Sarunai ar “Ziņām” viņa piekrīt uzreiz un labprāt dalās savā pieredzē par studijām un stipendijas iegūšanas iespējām.

Kā izlēmāt pieteikties Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijai?
Patiesībā tas stāsts sākās jau krietni agrāk. Kad plānoju studēt, 12. klases beigās secināju, ka tas ir ļoti dārgi un papildus tam ir arī sadzīves izmaksas. Mana klases audzinātāja ieteica pamēģināt pieteikties Vītola fonda stipendijai. Es pieteicos un to saņēmu. Šogad Teterevu fonds izrādīja interesi par mani, un tagad es saņemu viņu stipendiju, par ko esmu ļoti pateicīga.

Izrādīja interesi? Vai potenciālajiem stipendiātiem pašiem nav jāpiesakās stipendijām? 
Es saņemu Vītola fonda stipendiju jau no pirmā mācību gada. Reizi semestrī visiem stipendiātiem ir jāiesniedz atskaite ar vidējiem vērtējumiem visos mācību priekšmetos, stipendiāti nosūta pateicības vēstuli ziedotājam, kur pastāsta par galvenajiem sasniegumiem, kas paveikts šī semestra laikā. Tad viņi lemj, turpināt piešķirt stipendiju vai ne. Borisa un Ināras Teterevu fonda studentu stipendijas šobrīd administrē Vītolu fonds, viņiem ir kopīgās valdes sēdes, kur tiek lemts, vai stipendijas tiek pagarinātas. Tad  arī izlemj, ar kādu nosaukumu stipendija tiks piešķirta – ar Borisa un Ināras Teterevu fonda vai Vītolu fonda vārdu.Visu rakstu varat lasīt 14.oktobra Zemgales Ziņās

Foto: no personīgā albuma


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas