Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augusta beigās Jelgavā notiks labsajūtas festivāls "Esi"

Augusta beigās ikviens aicināts izzināt veselīgu dzīvesveidu vairāk nekā 30 izglītojošas nodarbības un aktivitātes. Uztura meistarklases, diskusijas un lekcijas ar Latvijas vadošajiem ekspertiem paredzētas trešajā Labsajūtas festivālā “Esi”, kas notiks sestdien, 31. augustā no pulksten 11 līdz 15.30 skvērā aiz Jelgavas kultūras nama,  informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra”sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Gaile.

Labsajūtas festivāls “EsiI” notiks jau trešo gadu, un ir izpelnījies jelgavnieku un pilsētas viesu atzinību. Festivālā aicinot piedalīties ikvienu, neraugoties uz vecumu un interesēm, visa pasākuma teritorija tiks sadalīta dažādās interešu zonās, lai gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie un seniori varētu atrast sevis interesējošo tēmu, piedalīties sporta aktivitātēs, dažādās nodarbībās un lekcijās. 

Zonās, kas veltītas bērniem un ģimenēm, būs iespēja piedalīties izzinošās – interaktīvās nodarbībās par zobu higiēnu, veselīgu uzturu un atkarību profilaksi skatoties izglītojošas īsfilmas un spēlējot spēles. Īpaši aicināti vecāki un bērni ar kustību traucējumiem, kā arī fizioterapeiti, ergoterapeiti, u.c. jomas eksperti, lai izmēģinātu Latvijā radītas rāpošanas ierīces un tiktos ar uzņēmuma “KK Original Design” ekspertiem - dizaineri Valteru Krētaini un mājas neiro - habilitācijas konsultantu Sandri Cīruli.

Ģimenes zonā vecākiem būs iespēja piedalīties arī citās lekcijās kopā ar portāla mammamuntetiem.lv vadītāju Ingu Akmentiņu – Smildziņu, izzināt ģimenes ekoloģijas pamatprincipus kopā ar dabīgās ģimenes plānošanas instruktori, vecmāti Annu Suhanovu un bērnu drošības jautājumus kopā ar “Centrs Dardedze” ekspertiem.

Pirmo reizi festivālā būs iespēja iepazīties ar dažādu sporta un fitnesa centru piedāvājumu Jelgavā, lai sākoties rudens sezonai, būtu zinoši izvēlēties sev piemērotākās aktivitātes spēka un kustību treniņiem. Bet zonā “Esi vērīgs” ikviens aicināts veikt dažādas eksprespārbaudes, veicot holesterīna, cukura līmeņa, ķermeņa masas analīzi, asinsspiediena mērījumus, kā arī dermatologu vadībā pārbaudīt dzimumzīmes.

Savukārt lekciju zonās “Esi seniors” un “Esi zinošs” gaidāma tikšanās ar Latvijā vadošajiem ekspertiem veselības un inovāciju jomās – ģimenes psihoterapeiti Ainu Poišu, kardiologu Andreju Ērgli, pediatru un homeopātu Edgaru Medni, psihoterapeitu Artūru Miksonu, kā arī sociālā uzņēmuma “RigaBrain” smadzeņu treniņu centra vadītāju, ergoterapeitu Pēteri Urtānu.

Neiztiks arī bez veselīga uztura meistarklasēm. Šefpavāri Sandijs Volinskis un itālis Roberto Battioni gatavos gardu pamatēdienu “Saulainā Vidusjūra Jelgavas krastos”, bet kopā ar “Lapsas Māja” saimnieci  Lieni Zemīti gatavosim veselīgus desertus zonā “Esi garšīgs”.

Ar festivāla programmu var iepazīties  mājaslapās  jelgava.lvfestivali.jelgava.lv , kā arī sociālajos tīklos.

Labsajūtas festivālu “Esi” organizē Jelgavas pilsētas pašvaldība un iestāde "Kultūra" sadarbībā ar  Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi un Kultūras un mākslas centru “Nātre”. To atbalsta Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija un Britu padome Latvijā. Pasākums īstenots projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1. kārta”ietvaros. Ieeja pasākumā bez maksas.

Foto: no Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas