Augustā Kalnciemā notiks Lielupes svētki

Jelgavas novada iedzīvotāji 11. augustā aicināti uz Kalnciemu, lai kopīgi svinētu Lielupes krasta svētkus, informē novada pašvaldībā.

Svētki pie Kalnciema pagasta pārvaldes sāksies pulksten 16, bet pulksten 21.30 notiks zaļumballe kopā ar grupu “Baltie lāči”. Svētkos būs Jelgavas novada upju fotoizstāde, putu ballīte, jahtu defilē Lielupē, koncerts, ugunsšovs un citas aktivitātes. Bet no pulksten 8 līdz 13 makšķerēšanas entuziasti aicināti piedalīties copēšanas sacensībās “Lielā zive mazo zivi...” pie laivu piestātnes Kalnciemā.

“Latvijas simtgades birojs pašvaldības visā Latvijā 100 dienas pirms Latvijas simtgades, kas ir 11. augustā, aicina vienlaikus rīkot simtgades zaļumballi. Jau iepriekš bija ideja par Lielupes krasta svētkiem Kalnciemā, kas atrodas mūsu diženās upes krastā, tādēļ novada ļaudis un ciemiņus pulcinām uz Lielupes krasta svētkiem ar zaļumballi,” saka novada pašvaldības Kultūras pārvaldes kultūras darba speciāliste Nelda Ķikute.

Lielupes krastā pie pagasta pārvaldes Kalnciemā svētku apmeklētāji gaidīti no pulksten 16 – tur būs radošās darbnīcas, piemēram, papīra kuģīšu locīšana. Gatavojoties Latvijas dzimšanas dienai, interesentiem būs iespēja izgatavot arī latvisku piespraudi. No pulksten 16 līdz 18 bērniem būs iespēja izbaudīt putu ballītes priekus, bet no pulksten 17.30 līdz 18.30 Lielupē iecerēts jahtu defilē, ko organizēs Jelgavas jahtklubs.

“Pirms pieciem gadiem Jelgavas jahtklubā atjaunojām tradīciju organizēt divu dienu Kalnciema regati, kur sacensības notiek četros posmos no Jelgavas jahtkluba līdz Kalnciemam un atpakaļ. Pirmajā posmā sacensības notiek no Jelgavas līdz Svētes ietekai Lielupē, tālāk – no šīs ietekas līdz Kalnciemam. Tur noslēdzam pirmās dienas sacensības un esam iecerējuši Lielupes krasta svētku dalībniekus priecēt ar jahtu defilē jeb, kā es saku, jahtu dancošanu. Ceram uz labu laiku, nelielu vējiņu, lai varam jahtu buras parādīt visā krāšņumā,” saka Jelgavas jahtkluba vadītājs Aleksandrs Jakovļevs, piebilstot, ka uz defilē Lielupē varētu ierasties 15 jahtas. Nākamajā dienā jahtu regate tādos pašos posmos veiks atpakaļceļu uz Jelgavu.

Pulksten 19 uz svētku skatuves notiks koncerts, kurā piedalīsies Jelgavas novada folkloras kopas, Kalnciema krievu koris un aktrise Zane Jančevska ar pavadošo grupu. “Lielupes krasta svētki notiks tieši 100 dienas pirms Latvijas 100. dzimšanas dienas, tāpēc mēs šajos svētkos akcentēsim Latvijas simtgades vērtības. Gatavojoties svētku koncertam, ar videomākslinieku Jēkabu Vilkārsi apbraukājām visus 13 Jelgavas novada pagastus, tikāmies ar vietējiem iedzīvotājiem, runājot par Latvijai svarīgām vērtībām. Piemēram, Platonē mācītājs Jānis Tālums stāsta par garīgajām vērtībām, Līvbērzē tikāmies ar vienu no atmodas laika karoga masta veidotājiem, kurš lepojas ar mastā iestrādātu ausekļa zīmi. Koncertā sadzirdēsim stāstus par ģimeni, mākslu un tradīcijām kā vērtību,” atklāj svētku koncerta režisore Antra Leite-Straume. “Šobrīd no dabai draudzīga materiāla tiek darinātas latvju spēka zīmes – tās īpašā rituālā atdosim Lielupes plūdumam,” stāsta režisore, piebilstot, ka koncerta noslēgumā iecerēts arī ugunsšovs.

Svētku laikā sadarbībā ar Jelgavas novada Sporta centru no pulksten 8 līdz 13 notiks makšķerēšanas sacensības gadsimta cope “Lielā zive mazo zivi...”. Pulcēšanās – Kalnciemā pie laivu piestātnes no pulksten 8, pulksten 13 notiks lielo un mazo lomu svēršana un apbalvošana. Piedalīties sacensībās var ikviens, līdzi jābūt savam ekipējumam. Dalībniekiem gan lūgums sacensībām iepriekš pieteikties pie sava pagasta sporta pasākumu organizatora.

Pavasarī novada iedzīvotāji tika aicināti piedalīties fotokonkursā "Jelgavas novada upes", iesūtot fotogrāfijas, kurās redzamas lielākas un mazākas novada upes dažādos gadalaikos. Katra bibliotēka jau iepriekš rīkoja konkursam iesniegto darbu izstādi, kurā bibliotēkas apmeklētāji noteica, viņuprāt, labākās bildes. Pēc iedzīvotāju balsojuma 38 izvirzītās fotogrāfijas šobrīd ievietotas Jelgavas novada pašvaldības “facebook lapā”, lai līdz 1. augustam ikviens varētu nobalsot par kādu no tām, tā izraugoties 20 darbus, kas svētku laikā tiks eksponēti izstādē. Labāko darbu autori svētku laikā saņems pašvaldības sarūpētas balvas. Lielupes krasta svētki Kalnciemā noslēgsies ar zaļumballi, par kuras atmosfēru gādās grupa “Baltie lāči”. Šobrīd aicināti atsaukties amatnieki, kuri gatavi piedalīties svētku tirdziņā, un uzņēmēji, kuri 11. augustā var nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus svētku apmeklētājiem.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas