«B-bus» lauciniekiem sola pietiekami lielus autobusus 5

Pēc publikācijas «Lielos nomaina ar mazākiem» 16. februāra «Zemgales Ziņās» par to, ka pasažieru pārvadāšanas uzņēmums «B-bus», kas ir iegādājies uzņēmumu «Migar» (līdzšinējo pasažieru pārvadātāju Jelgavas un Ozolnieku novados), maršrutā Jelgava–Kalnciems bija norīkojis pārāk mazas ietilpības autobusus, ir saņemta «B-bus» pārstāves Maijas Lazdiņas atbilde. Viņa skaidro, ka laikrakstā aprakstītais 15. februāra gadījums, kad autobuss, kura ietilpība ir 38 pasažieri (35 sēdvietas un trīs stāvvietas) reisā, kas Jelgavas autoostā uzņēma ievērojami lielāku pasažieru skaitu, bija izņēmums. Proti, šajā dienā 23 Kalnciema vidusskolas audzēkņi brauca mājās no mācību ekskursijas Jelgavā. M.Lazdiņa piekodina, ka līdzīgas ekskursijas vēlams nedēļu iepriekš jāpiesaka. Tad «B-bus» šādos reisos nozīmēs lielākus autobusus. Kontaktiem norādītas elektroniskā pasta adreses info@bbus.lv, migar@inbox.lv, kā arī transporta menedžera Jura Zariņa telefona numurs 28687261. Jau iepriekš M.Lazdiņa stāstīja, ka «B-bus» plānos ir pakāpeniski atjaunot autobusus, kas kursē maršrutos Ozolnieku un Jelgavas novadā.

Savukārt Kalnciema vidusskolas direktore Mudīte Laumane spiež, ka pārpildīti autobusi šajā maršrutā ir regulāra parādība. Ik darbadienu maršrutā Jelgava–Kalnciems autobusu turp un atpakaļ izmanto ap četrdesmit Kalnciema vidusskolas skolēnu, kuri dzīvo Tīreļos, Kaļķī, Kalnciemā vai Purmaļos. «Rīta reiss, kas skolēnus atved uz skolu, ir ļoti pārpildīts. Pilns tas ir arī pēc stundām, kad skolēni brauc mājās. Tādēļ mums šeit vajadzētu nevis mazākus, bet gan lielākus autobusus,» stāsta M.Laumane. Direktore ir apmierināta ar to, kā ritēja sadarbība ar uzņēmumu «Migar», un cer, ka tā tas turpināsies arī ar jaunajiem firmas īpašniekiem.

Ar publikāciju iepazinusies arī valsts SIA «Autotransporta direkcija». ««Autotransporta direkcija» kā sabiedriskā transporta pakalpojuma pasūtītāja reģionālās nozīmes maršrutos vēlas uzsvērt, ka pakalpojuma kvalitāte, mainoties pārvadājumu uzņēmuma īpašniekam, pasliktināties nedrīkst. Drīzumā plānojam tikties ar SIA «B-bus» vadību, lai uzklausītu pārvadātāja plānus un pakalpojuma nodrošināšanas iespējams maršrutos, kur sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedza SIA «Migar»,» informē uzņēmuma pārstāve Zane Plone.

Viņa skaidro – saskaņā ar «Autotransporta direkcijas» un pārvadātāja starpā noslēgtā līguma nosacījumiem, pārvadātājam ir jāseko līdzi pasažieru plūsmai un jāizmanto atbilstošas ietilpības autobuss vai jānorīko papildu autobuss. «Ņemot vērā, ka maršrutā no Jelgavas uz Kalnciemu pārvadāto pasažieru skaits ir vidēji 70 pasažieri reisā un tā finansiālie rādītāji kopumā ir apmierinoši, nav pamata tam, lai SIA «B-bus» pasažieru pārvadājumus šajā maršrutā nodrošinātu ar mazas ietilpības autobusu. «Autotransporta direkcija» noteikti vērsīsies pie pārvadātāja saistībā ar šo jautājumu,» tā Z.Plone.

«Autotransporta direkcija» aicina pasažierus informēt, ja maršruts tiek izpildīts ar nepiemērotas ietilpības autobusiem, ja netiek ievērotas kvalitātes vai biļešu tirdzniecības prasības, rakstot uz e-pasta adresi info@atd.lv vai zvanot pa tālruni 67280485.  

Portāls zz.lv novēroja, ka pēc 15. februāra gadījuma, kad autoostu atstāja pārpildīts autobuss, gan 16., gan 17. februārī attiecīgajos reisos bija norīkoti lielākas ietilpības autobusi.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Resnais

attēlā redzami tipiski Kalnciema vidusskolas mācību ekskursijas dalībnieki :))

pirms 4 gadiem, 2017.02.20 13:37

Braucēja

Ja vēl biļetes varētu nopirkt laicīgi, tad vismaz no darba braucot mājās nevajadzētu drūzmēties

pirms 4 gadiem, 2017.02.20 14:15

Baušķinieks.

Mēs zinām kas ir B-buss. Izsakām Jums līdzjūtību.

pirms 4 gadiem, 2017.02.20 16:26

Duņa no laukiem

Uz Staļģeni 20.02. pl.14.00 arī braucam ar mazu sagrabējušo busu, Migaram tādu graustu nebija! Kur mūsu labais Migars palika? Ar šo firmu, izskatas, tālu neaizbrauksim! Nu ja, lauciniekiem neko labu arī nevajag! Ka tik izkustas no autoostas, bet galapunktu var arī nesasniegt!

pirms 4 gadiem, 2017.02.21 15:34

No laukiem

Vai Jelgava bij pelnijusi tada uzņemuma ienakšanu Jelgavā un tadu ņirgašanos par cilvekiem? Njirgašanās gan pa šoferiem, gan braucējiem.

pirms 4 gadiem, 2017.04.30 11:10

Vietējās ziņas