Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Balsot aicina ar vēstulēm 1

Pabeigta paziņojumu izsūtīšana vēlētājiem par reģistrāciju 6.jūnijā notiekošajām Eiropas Parlamenta (EP) un pašvaldību vēlēšanām. Ja līdz nedēļas beigām tā nebūs saņemta, jāvēršas savas pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

Paziņojumi visiem vēlētājiem tiek sūtīti no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes saskaņā ar šīs iestādes rīcībā esošajiem datiem par Latvijas iedzīvotājiem. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars «Ziņām» skaidro, ka aicinājumi 6.jūnijā doties uz vēstulēs norādītajiem iecirkņiem izsūtīti vēlētājiem, kuriem ir reģistrēta dzīvesvietas adrese Latvijā. Tiem, kuri kādu iemeslu dēļ paziņojumus nav joprojām saņēmuši vai nesaņems līdz šīs nedēļas beigām, laikus pašam jānoskaidro, kurā vēlēšanu iecirknī būs jābalso.Kurā iecirknī vēlētājs reģistrēts, var noskaidrot, piezvanot uz CVK uzziņu tālruni 67049999. To var noskaidrot arī internetā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes interneta mājas lapā www.pmlp.gov.lv sadaļā «E-pakalpojumi». Šajā gadījumā jāievada vēlētāja personas kods, vārds, uzvārds, kā arī četru zīmju drošības kods. Personas kodam, vārdam un uzvārdam precīzi jāsakrīt ar Iedzīvotāju reģistrā iekļautajām ziņām.Atšķirībā no iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, šajās vēlētāju uzskaitei izmantos «Vēlētāju reģistru». Tas nozīmē, ka katrs balsstiesīgais savas pašvaldības un Eiroparlamenta vēlēšanām ir reģistrēts kādā noteiktā vēlēšanu iecirknī, un citur viņš balsot šoreiz nevarēs. Jāatceras, ka vēlētāji līdz 12.maijam var mainīt iecirkni tā apgabala robežās, kurā viņam ir deklarēta dzīvesvieta vai pieder nekustamais īpašums. Savukārt balsošanai Eiropas Parlamenta vēlēšanās iecirkni var mainīt uz jebkuru Latvijas robežās, jo šajā gadījumā Latvija tiek uzskatīta par vienu vēlēšanu apgabalu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lilita

Saņēmu paziņojumu, ka esmu reģistrēta vēlēšanu iecirknī, ka atrodas vismaz 2 reizes tālāk par tuvāko - kultūras namu, kur esmu balsojusi vienmēr. Tā esot "izlēmis" dators (programmu gan izvēlējās cilvēki) un neko nevarot darīt. To vēl varētu mēģināt saprast, bet tālākās iespējas gan nē.
Lai mainītu vēlēšanu iecirkni, 21. gadsimtā!!! neesot citas iespējas kā vien personīgi ar pasi ierasties dzīvesvietas deklarēšanas iecirknī. Tā noteikts Ministra kabineta noteikumos Neloģiski pieņemtu un tad mainītu bijis daudz šajos gados...
Jaunam veselam cilvēkam Jelgavā nav problēmu nokļūt jebkurā vietā. Citādi ir vecākiem cilvēkiem, lai gan vēlēt mājās nav vajadzības. Vai tiešām pašvaldība, būdama ieinteresēta vēlētāju aktivitātē, nevar rast saprātīgāku risinājumu?
Ļoti ceru avīzē izlasīt par mūsdienām atbilstošu veidu tik vienkārša jautājuma nokārtošanai.

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 11:44

Vietējās ziņas