Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Beidzot Eleja tiks pie sava saieta nama 7

Patlaban Jelgavas novada pašvaldība izsludinājusi konkursu Elejas pagasta sabiedriskās ēkas rekonstrukcijai, lai līdzšinējo bibliotēkas ēku pielāgotu saieta nama funkcijām.

Rekonstrukcijai paredzētā sabiedriskā ēka ir kādreizējā «sadzīves pakalpojumu» māja Elejā, Lietuvas ielā 42, kurā patlaban uzturas pagasta bibliotēka, bet ēka ir ievērojami nolaista un grūti apsaimniekojama, «Ziņām» skaidro Elejas pagasta pārvaldnieks Leonīds Koindži-Ogli.Elejas pagastam līdz šim nebija sava tautas mana vai saieta nama, un vairums pasākumu rīkots skolas zālē, kura vienlaikus ir arī skolēnu ēdnīca. Tāpat daži Elejas radošie kolektīvi - koris, dejotāji - esot bez pajumtes. Tāpēc iecerēts rekonstruēt veco padomju laika ēku tā, lai tajā būtu gan esošā bibliotēka, gan telpas kolektīviem, gan zāle pasākumiem aptuveni 150 kvadrātmetru platībā, informē pārvaldnieks.Ēkas fasādei vienas sienas vietā līdz šim ir stiklotas vitrīnas - šo daļu iecerēts pārbūvēt par sienu ar logiem un veikt kopējo ēkas siltināšanu, kas tās telpas padarītu ekonomiskākas ekspluatācijā.Sākotnēji šo projektu bija iecerēts īstenot šogad, taču pašvaldību teritoriālās reformas dēļ projektu atlika, nezinot, vai pēc reformas novada pašvaldībai tam būs finansējums. Tāpat mainījies projekta tāmes saturs. Iepriekš Lauku atbalsta dienests (LAD) bija akceptējis Eiropas lauksaimniecības fonda (ELF) līdzfinansētu projektu aptuveni 170 000 latu vērtībā, kurā rekonstrukcuija skāra vien ēkas fasādi un ārdarbus.Taču tagad ar LAD saskaņotas paredzamās izmaiņas projektā gan budžeta, gan termiņu ziņā. L.Koindži-Ogli paskaidroja, ka, ņemot vērā, ka ekonomiskā recesija veicinājusi būvdarbu izmaksu samazinājumu, patlaban rekonstrukcijas projektā plānots iekļaut arī iekšdarbus, lai izremontētu arī iekštelpas. Līdz ar to faktiskās izmaksas kļūs skaidras pēc konkursa, kuram jāpiesakās līdz 2010.gada 20.janvārim.Tāpat reformas dēļ ar LAD saskaņots jauns rekonstrukcijas termiņš - Elejas saieta namam jābūt gatavam līdz 2010.gada 30.jūlijam. Būvdarbus paredzēts sākt ne agrāk, ka martā, informē pagasta pārvaldnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

AliseBrīnumzemei

Šis komentārs atbilde uz tavu jauttājumu ,vai ir kādas šaubas?

pirms 10 gadiem, 2009.12.19 22:53

to Brīnumzeme

"...Elejas parka rekonstrukcijā ir ieguldīts 460 tūkstoši latu Eiropas struktūrfondu līdzekļu.Tā kā SIA Pašvaldību Serviss kas apsaimnieko arī minēto ēku ir jau liela pieredze līdzekļu apgūšanā.Lai veicas."
... mēs nevienu vārdu neesam teikuši, ka gatavojamies ko konkrētu darīt, vai sakārtot.Mēs apsaimniekojam un apgūstam. Un tā tas tagad būs! Likums to neaizliedz. Gatavojieties pavasarī uz talku- jūs visi nožēlojamie īdētāji, kuri paši neko nēspējat. ja vajag, pat Cauni varam uzaicināt. mums ir pofig, ko par mums domā visādi neveiksminieki.

pirms 10 gadiem, 2009.12.19 19:58

Brīnumzeme

Kurā gadā tas notika? Pirmoreiz dzirdu par 460 000 latu. Un kaut kādu saistību ar SIA Pašvaldību serviss. Interesanti, kas par pusmiljonu konkrēti izdarīts. Es zinu, ka pēdējos gados ir atjaunots estrādes "grīdas" segums, apgaismojums un soliņi. Pats parks tika sakārts jau sen senos laikos, kad Eiropas līdzekļi nebija pieejami.

pirms 10 gadiem, 2009.12.19 09:34

kukū

Vajadzīgs Elejai kultūras nams, sporta halle. Tikai kaut kā māc šaubas, vai Elejas saietu nams nebūs tā ēka, kur aiz stikla sienas valdīs mūsu visvarenā. Diez vai tur pulcēsies pašdarbnieki, sieviešu klubiņi, jaunieši. Uzliks maksu par grīdas deldēšanu, stiklu apšķaudīšanu, čurāšanu... Rezultātā lētāk būs aizbraukt uz Jelgavu vai blakuspagastu. Par valdošo auru šajā ēkā vispār būtu lieki runāt.

pirms 10 gadiem, 2009.12.18 21:38

sandra

tad jau labāks bija mans un striškas projekts par jaunu sporta zāli!

pirms 10 gadiem, 2009.12.18 20:46

sil;va

Tautas nams labak iederetos bijushaja uniitii!Kursh tagad ir iekonservets!

pirms 10 gadiem, 2009.12.18 17:44

Jelgavniece

Nezinu, kas par saietu namu un kad tas būs gatavs, atceros ka 60-70 gados Elejas kultūras nams bija interesants Jelgavas un rajona jaunatnei ar sarīkojumiem. Bieži tur biju.

pirms 10 gadiem, 2009.12.18 16:28

Vietējās ziņas