Berķenes muiža gūst atzinību akcijā “Apmeklēsim Baltijas muižas – svinēsim kopā!”

Svinot Latvijas un Baltijas valstu simtgadi, Baltijas piļu un muižu asociācijas īstenoja apceļošanas akciju „Apmeklēsim Baltijas pilis un muižas – svinēsim kopā!”. Akcijas noslēgumā svinīgā pasākumā tika sveikti arī ceļotāju kartēs atzīmētie un balsojumam nominētie akcijas dalībnieki. Nominācijās „Viesmīlīgākā pils vai muiža” un „Labākais stāstnieks pilī vai muižā” divas otrās vietas ieguva Jelgavas novada Vilces pagasta Berķenes muiža, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Ņemot vērā, to, ka šogad akcija tika veidota starptautiskā līmenī, apbalvoto skaits šoreiz tika dalīts no pirmās līdz trešajai vietai.

"Bija jauki sajust lielo apmeklētāju interesi, jo mēs katram ciemiņam cenšamies izstāstīt Berķenes muižas vēsturi. Priecājamies, ka apmeklētājiem ir iespēja redzēt atjaunotu un sakoptu muižas teritoriju un, viņi atzinīgi novērtē to, ko esam paveikuši. Uzskatu, ka šādas akcijas ir viena lieliska iespēja kā iepazīstināt mūsu valsts iedzīvotājus ar tās kultūrvēsturisko mantojumu un apliecinājums tam, cik patiesībā esam bagāti ar cilvēkiem, kuri dara visu, lai to saglabātu. Mums tā bija laba publicitātes iespēja, lai pateiktu, ka Latvijā ir par vienu labiekārtotu un atjaunotu muižu vairāk, jo daudzi par tādu Berķenes muižu pirms tam neko nezināja” stāsta Berķenes muižas vadītāja Ilze Melgalve.

No  šā gada 24. maija līdz 16. septembrim apceļošanas akcijas laikā apmeklētāji tika aicināti viesoties 131 Baltijas valstu pilī un muižā. No tām vairāk nekā 45 vēsturiskās pilīs un muižās Latvijā, kas to apmeklētājiem atklāja piļu un muižu bagātīgumu, ļāva izzināt līdzības un atšķirības, kā arī novērtēt to cilvēku darbu, kuri cītīgi strādā ik dienu, lai saglabātu mūsu kopīgo vēsturisko mantojumu.

Foto: publicitātes foto

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas