Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni uz ielas nepaliks

Šovasar uz mēnesi darbu pārtrauks visas Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes (PII), taču mazuļiem tajā laikā tiks nodrošināta vieta tuvāk esošajā bērnudārzā.

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka vasaras periodā ievērojami samazinās izglītojamo skaits PII. Tādēļ, lai grupiņas nebūtu pustukšas un līdzekļi tiktu izmantoti pēc iespējas racionālāk, Jelgavas Izglītības pārvalde jau šovasar ieviesīs izmaiņas pašvaldības bērnudārzu darba grafikā. Tas paredz, ka dažādos laika periodos uz četrām nedēļām tiks «atvaļināti» visi astoņi pašvaldības dārziņi.«Šovasar plānojam visās pašvaldības PII veikt nelielas korekcijas darba organizācijā. Vairāku gadu garumā esam pētījuši un analizējuši, kāds vasaras mēnešos ir izglītības iestāžu noslogojums un audzēkņu apmeklētība. Situācija visos dārziņos ir ļoti līdzīga,» skaidro pārvaldes vadītāja Gunta Auza.Pēcjāņu periods un jūlijs ir laiks, kad grupiņas ir vistukšākās un uzturēt iestādi ar dažiem bērniem šajā laikā ir ļoti neizdevīgi. Rīgas pašvaldība paziņojusi, ka jūlijā galvaspilsētā nestrādās visi pašvaldības bērnudārzi, taču Jelgava rīkojusies saprātīgāk un piedāvā citu modeli.«Vasarā PII darbs tiek organizēts tā, lai neciestu ne bērni, ne vecāki. Proti, uz četrām nedēļām, kad iestāde būs slēgta, bērnam tiks piedāvāta vieta pašvaldības PII, kas pēc adreses atrodas vistuvāk, vai vecāks varēs izvēlēties jebkuru citu dārziņu, kas nodrošinās pilnu dienas režīmu un pakalpojumu servisu, tajā skaitā ēdināšanu un gultasvietu,» skaidro G.Auza.Vairāk par pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu darba režīmu 2009.gada vasarā lasiet sestdienas, 28.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas