Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnudārzos sola ēdināt lētāk 19

Izglītības pārvaldē tiek meklēts risinājums, lai no 1.oktobra maksu par ēdināšanu Jelgavas pašvaldības dārziņos samazinātu par desmit santīmiem dienā. Līdz šim pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs maksa par ēdināšanu tika diferencēta - audzēkņiem līdz trīs gadu vecumam tā noteikta 1,40 latu dienā, bet pārējiem - 1,90 latu. Daudzi vecāki pauduši neapmierinātību ar tik lielu summu laikā, kad cenas pārtikas produktiem krietni samazinājušās, bet vairākos privātajos bērnudārzos «pusdienu nauda» ir ievērojami zemāka.

To, ka maksa par bērnu ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestādēs ir par augstu, atzīst arī Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, norādot, par šo jautājumu tiek aktīvi diskutēts ar pirmsskolas iestāžu vadītājiem un sagatavoti priekšlikumi ēdināšanas firmām.Piemēram, Zaļenieku pirmsskolas izglītības iestādē «Zvaniņš» viena bērna ēdināšanas izmaksas dienā ir 1,50 latu. Iestādes vadītāja Tatjana Ruba stāsta, ka latu dienā maksā bērnu vecāki, bet 50 santīmu atvēlēti no pagasta pārvaldes budžeta.Zaļenieku bērnudārzniekus jau četrus gadus ēdina uzņēmums SIA «S Magone». Tā valdes locekle Agita Morozova atzīst, ka iekļauties 1,50 latos nav problēmu. Arī vairākos Jelgavas privātajos bērnudārzos ēdināšanas maksa ir zemāka par 1,90 latiem. Piemēram, bērnudārzā «Rūķu māja» visu vecumu bērniem par trīsreizēju ēdināšanu rēķinās ar pusotru latu dienā...Vairāk lasiet otrdienas, 15.septembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Es

to BBB
Āgenskalnā pašvaldības b/d vienas dienas ēdināšana ir Ls 1,25 dienā!

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 15:57

lagora

Pajautājiet Rīgas bērnu dārza no kādiem līdzekļiem maksa komunālus pakalpojumus, algas, un parejos izdevumus – kuri saistīti ar ēdināšanu. Mana bērnu dārza kur iet mans bērniņš mes maksājam 1.90Ls tā nauda nav tikai ēdināšana tur ietilpst gan alga, gan nodokļi, gan visi komunālie pakalpojumi, tāpēc kā firma, kura baro mūsu bērnus viņi īre telpas no izglītības pārvaldes. Jā jūs domājiet ekonomēt uz bērna varat atteikties vispār no ēdināšanas bērnu dārza un dot līdz savu sausu maizi.

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 09:59

hret

Mans bērns arī iet Alfā, un es priecājos, ka viņam tur garšo piedāvatais ēdiens! Ēdienkarte ir pieejama un atbilstoša maksātajai naudai!

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 18:48

es

un kaapeec Riigaa pietiek ar 1,50,bet mums nee? Es arii uzskatu ka 1,90 ir paaraak daargi.

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 16:29

visiem

Kļūdījos...nebija domāts pusdienas,bet gan ēdināšana dienā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 09:13

visiem

Varbūt,ka auzu pārslas izmaksā 10 sant.brokastīs.Bet nevajag aizmirst,ka tiek patērēts cilvēka darbs,elektrība,ūdens ,piens,taukvielas,sāls,cukurs uc.produktu sastāvdaļas,kas padārdzina ēdienu,lai vai kāds tas ir.Starp citu ,pieskaitiet vēl PVN par ēdienu gatavošanu,sociālo nodokli un algu pavāriem.
Ja jūs savu ģimeni barojat ar auzu pārslām katru dienu,nu nezinu gan,vai viņi ir apmierināti ar vienveidīgu ēdienu....
Mans mazdēls iet Alfā un tur pusdienas maksā 2 Ls dienā un ļoti priecājos,ka viņš ir PAĒDIS,nevis piestūmies ar putrām no rīta līdz vakaram.

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 09:11

māmiņai

Vienai reizei gatavojot ar Ls 1,90 var arī nepietikt. Taču, ja es nopērku auzu pārslas, kas maksā Ls 0,50, ar tām pietiks vairākām reizēm. Un rezultātā brokastis bērnam izmaksās ne vairāk kā 10 santīmus dienā. Tas pats attiecas uz citām ēdienreizēm. Neviens b/d veselu vistas fileju bērnam uz šķīvja neliek - no viena gaļas gabaliņa pagatavo ēdienu vairākiem bērniem. Piemēram, mērci vai sautējumu... Plāna siera šķēlīte uz maizes arī nemaksā daudz, tāpat kā lielā katlā vārīta tēja, kakao.

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 01:48

kkur

liela dala naudas aiziet paradu segsanai,
par citiem berniem.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 17:25

Ir liela atšķirība-vai gatavo 1 bērnam vai vismaz 100 bērniem.Tā,ka to nevar salīdzināt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 15:28

māmiņa

Ko tur strīdēties, paņemiet 1,90 un pagatavojiet bērnam brokastis, pusdienas un launagu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 15:24

erce

Tās ir pusdienas maziem bērniem, kas lielakoties sastāv no putrām, zupām, sautējumi, maizīte ar siera šķēli, un porcijas ir 2x mazākas nekā citās pilsētas ēstuvēs, tāpēc arī uzskatu, ka dārgi ir Ls 1,90/dienā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 15:07

ziniits to trakssss

Tu aizmirsi, ka kopējā cenā ir arī brokastis un launags!, ne tikai pusdienas!

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 12:59

xyz

Jūs taču maksājat par pusdienām arī audzinātājām.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 11:10

Māmiņa

Jā, tas tiesa privātajos bērnudārziņos ēdināšanas maksa nav tik augsta-Ls 1,90 dienā un par mazāku samaksu bērni tiek garšīgi un veselīgi paēdināti!

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 11:03

Elza

Dārgas un nejēdzīgas ir pusdienas arī Jelgavas 3.pamatskolā! Tur tiek radīta situācija, lai bērni nestāvētu rindā kaut ko izvēlēties, bet lai maksātu par dargu kompleksu (rinda ir gara, to apkalpo 1 darbiniece, bet citas darbinieces blakus nav nodarbinātas). Bez tam tur sanāk ļoti dārgi. Un kā tas sanāk, ka tiem, kam apmaksā valsts pusdienas tās maksā Ls 0,80, bet bērniem, kas maksā paši Ls 1,20? Tad kas, kam, ko kompensē?????????????
Rezultātā bērni ēd sausu maizi no mājām.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 10:14

trakksss

par 1.90Ls jau soļanka, otrais ar karbonādi vai zivi, salāti un vēl saldais sanāk!!!!!!!! Kas par sviestu!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 10:08

Kāpēc

Jautājums ir, kāpēc laikā, kad cenas auga, pakalpojumu sniedzēji neaizmirsa pielikt cenu, taču drīz jau būs gads kopš valstī iestājusies krīze (krīt gan darbinieku atalgojums, gan pārtikas cenas), cenas ir palikušas nemainīgas????

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 09:52

....

Dārgās pusdienas,kautkāda zupa un uzpūtenis ar pienu,tas nemaksā 1.90ls,šausmas!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 08:50

Vietējās ziņas