Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnus šogad adoptē vairāk 1

Jelgavā šogad četras reizes audzis adopcijas gadījumu skaits. Tajā pat laikā visā lielajā pilsētā joprojām ir tikai viena audžuģimene, kas bērnam mājas varētu dot uz laiku.

Jelgavā un novadā ir teju simts acu pāru, kas ar lielām cerībām uzlūko katru bērnunamā ienākušo svešinieku vai ciemiņu: un ja nu viņš ieradies pēc manis? Jelgavā šogad tiesa atzinusi vairākas adopcijas, un sev jaunu ģimeni ieguvuši 16 bērni, bet cerības atrast vecākus ir vēl vismaz 50 mazajiem jelgavniekiem. Apkopotie dati liecina par būtisku adopciju skaita kāpumu - 2008.gadā šis rādītājs bija četri, 2007.gadā - astoņi. Savukārt rajonā šogad pagaidām adoptēti divi bērni, pagājušogad - deviņi (pieci palika dzīvot Latvijā, četri devās uz ārzemēm), vēl gadu iepriekš - pieci. Taču joprojām mūsu pilsētā un rajonā ir ap simts bērnu, kas dzīvo bez vecāku gādības un par savām mājām sauc sociālās aprūpes iestādes.Bērnu tiesību speciālisti cer, ka krīzes laiks cilvēkiem ļaus labāk izprast citam citu un palīdzēt, kā arī aicina padomāt par iespēju kādam bērnam atgūt sapni un kļūt par mīlošas ģimenes locekli. Tas ir ļoti nopietns lēmums, bet arī iespēja paveikt viscēlāko darbu mūžā - dāvāt mīlestību un ģimenes sajūtu tam, kam tās ļoti pietrūkst. Speciālisti norāda, ka adopcija ir efektīvākais veids, kas spēj pilnībā integrēt bērnu ģimenē...Kādēļ ģimenes nolemj par labu adopcijai? Cik liels ir uz ārvalstīm adoptēto bērnu īpatsvars? Kā klājas ģimenei, kura savā paspārnē pieņēmusi četrus bērnus? Plašāku materiālu par šo tēmu lasiet sestdienas, 5.septembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas