Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bez darba mūsu pusē – desmitā daļa

Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras statiskas datiem, līdz 20.jūlijam Jelgavas pilsētā un rajonā kopā ir vairāk nekā 5700 bezdarbnieku, kas ir 10,6 procenti no visu darbaspējīgajiem iedzīvotāju skaita.

Salīdzinot ar gada sākumu, bezdarba kāpuma temps ir samazinājies. Kopš vasaras sākuma vairākās Latvijas pilsētās un rajonos tā palielinājums bija apstājies, bet pie mums tendence saglabājas negatīva, un jūlijā pieaugums ir 0,4 procenti. Reģistrētā bezdarba līmenis gan rajonā, gan pilsētā ir līdzīgs.Šā gada sākumā Jelgavā kā bezdarbnieki bija reģistrēti 6,8 procenti cilvēku darba spējīgā vecumā, rajonā šis rādītājs bija astoņi procenti. Savukārt pirms gada vasaras vidū šie rādītāji bija attiecīgi 3,6 un 4,2 procenti.Aģentūras Jelgavas filiālē brīvo vakanču skaits beidzamajos mēnešos nav pārsniedzis trīsdesmit. Jūlijā bija pieprasīts elektriķis, vadītāja palīgs, apsargs un dažas citas darba vietas. Filiāles vadītājs Māris Narvils novērojis, ka pēdējā laikā darbu meklē atbrīvotie valsts darbinieki, tostarp robežsargi. Pēc ilgāka pārtraukuma saņemts kolektīvās atlaišanas iesniegums. Samazinot štatus, augustā 11 strādājošos paredzēts atbrīvot no darba Jelgavas slimnīcā.«Pastāv iespēja, ka cilvēks, zaudējot savu līdzšinējo darbu, atrod kādu citu vai arī kļūst individuālais darba veicējs, tomēr iespējams, ka augustā bezdarbs turpinās augt,» spriež M.Narvils.Latvijā vidējais bezdarba līmenis šonedēļ sasniedzis 11,8 procentus. NVA prognozē, ka uz rudens pusi tas varētu vēl palielināties, jo, beidzoties vasarai raksturīgajiem darbiem, septembrī un oktobrī vienmēr bijusi tendence bezdarba līmenim augt, un šogad speciālisti citādu situāciju neparedz. Patlaban uz vienu NVA datubāzē reģistrēto brīvo darbavietu pretendējot 67 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas