Bez nosūtījuma Covid-19 analīzes varēs nodot par 38 līdz 53 eiro 1

No pirmdienas "E.Gulbja laboratorijā" bez ģimenes ārsta nosūtījuma Covid-19 analīzes varēs nodot par 53 eiro, "Centrālajā laboratorijā" par brīvprātīgi nodotajām analīzēm vajadzēs maksāt 45 eiro, pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" laboratorijā - 38,83 eiro, pastāstīja laboratoriju pārstāvji.

"Centrālo laboratoriju" pārvaldošās AS "Repharm" komunikācijas direktore Līga Ribkinska stāstīja, ka "Centrālajā laboratorijā" uz Covid-19 analīzēm iedzīvotāji bez ārsta nosūtījuma varēs pieteikties, zvanot pa tālruni 8330 vai nosūtot e-pastu ar norādītu kontaktinformāciju - vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru saziņai - uz e-pasta adresi "analizes@laboratorija.lv", kā arī zvanot uz centralizēto Covid-19 pieteikšanās tālruni 8303.

Paraugi analīzēm kā iepriekš tiks ņemti "Centrālās laboratorijas" Covid-19 analīžu paraugu paņemšanas punktos, darbinieki sazinoties palīdzēs izvēlēties pacientam iespējami izdevīgāko un ērtāko vietu. Par analīzēm bez ārsta nosūtījuma būs jāmaksā 45 eiro.

Pacientiem, kuri sajutuši kādus slimības simptomus, nav jādodas pie ģimenes ārsta uz pieņemšanu. Ir panākts risinājums, ka ārsti pēc telefoniskas situācijas izvērtēšanas var pacientu nosūtīt uz analīzēm, lietojot portālu "www.eveseliba.gov.lv" vai izmantojot citu elektronisko platformu, kuru ikdienā saziņai ar laboratoriju jau lieto ārsts.

Viņa atzīmēja, ka laboratorijas tehniskā kapacitāte pašlaik ir pietiekama, tiek domāts arī par laboratorijas personāla darba optimizēšanu, lai nodrošinātu vēl lielāku pakalpojuma sniegšanas apjomu, ja tāds tomēr būs nepieciešams. "Taču vadlīnijas testēšanai, balstoties jaunākajos pasaulē pieejamajos datos, patlaban analizē un nosaka valsts un mēs esam valsts noteiktā pasūtījuma izpildītāji," sacīja Ribkinska.

"E.Gulbja laboratorijas" pārstāve Ilze Lindenberga aģentūrai LETA sacīja, ka no pirmdienas valsts apmaksātos testus veiks tikai ar ārsta nosūtījumu, taču iedzīvotāji joprojām varēs pieteikties uz testu brīvprātīgi, tikai tad par testa veikšanu būs jāmaksā 53 eiro. Lindenberga piebilda, ka brīvprātīgi pieteikušies neveidos atsevišķu rindu, bet varēs tikt uz testu jebkurā brīvajā "logā".

"BIOR" pārstāve Ilze Dimante sacīja, ka "BIOR" laboratorijā Covid-19 analīzes maksās 38,83 eiro.

Jau ziņots, ka turpmāk valsts apmaksātus Covid-19 testus varēs veikt tikai ar ārsta norīkojumu. Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne norādīja, ka jaunā kārtība stāsies spēkā no pirmdienas, 26.oktobra, bet jau no piektdienas pulksten 13 ir atceltas iespējas brīvprātīgi pierakstīties uz Covid-19 testiem, jo "bez simptomiem esošo testēties gribētāju apmērs rada slogu testēšanas kapacitātei".

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš

Kovid (Covid-19) laiks ir smags katram no mums. Par spīti grūtībām un pārbaudījumiem mūsu dzīvēs nezaudēsim cerību mūsu sirdīs. Domāsim gaišas domas. Vairosim pozitīvo enerģiju sev apkārt. Apzinīgi ievērosim visus kovid-19 pandēmijas laika ierobežojumus. Valkāsim sejas maskas un ievērosim 2 metru distanci. Sargāsim savu un savu tuvinieku veselību. Aizlūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi aizsargā mūsu dzimto zemīti. Latvju Dievi vienmēr uzklausa savu bērnu lūgšanas. Tāpēc lūgsim Latvju Dievus no visas sirds, lai mūsu tauta būtu vesela un spēka pilna. Turēsim cieņā senlatvju zīmes. Iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību, lai Dabas Mātes svētība ienāk katrā namā! Aizdegsim krāsainas svecītes par godu Latvju Dieviem. Lūgsim Veļu Mātei ilgu mūžu. Lūgsim Laimai labu veselību. Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons - Debesu Tēvs - patriec šo sērgu no mūsu zemītes! Būsim stipri un izturīgi! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Sirsnīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Skaudības Dievs]
#DabasMāte #Pērkons #VeļuMāte #Laima #LatvjuDievi #PozitīvāEnerģija #lūgšanas #LatvjuDievuSvētība #ZemesSpēks

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.24 09:56

Vietējās ziņas