Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bez rezultāta beidzas Ņevoļska kārtējais mēģinājums «nogāzt» Vidži 14

Šodienas Jelgavas Domes sēdē deputāti lēma, ka Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes (NĪP) vadītājam Jurim Vidžim jāpaliek amatā, lai arī neatkarīgais deputāts Sergejs Ņevoļskis NĪP priekšniekam pārmetis pilnvaru pārkāpšanu un neprasmi komunicēt ar klientiem. Sēdes laikā izvērtās diskusija arī par to, vai NĪP jāļauj nodarboties ar komercdarbību.

S.Nevoļskis pārmetumus J.Vidžim izteicis ne reizi vien. Šodien viņš pats atgādināja, ka vienreiz par J.Vidža atstādināšanu no amata Dome lēma 2009.gadā. Šoreiz strīdus ābols ir 72 dzīvokļu nams Ganību ielā 62. Jau rakstīts, ka šīs mājas 68 dzīvokļu īpašnieki sadalījušies divās nesamierināmās grupās. Vieni kopā ar agrāko mājas vecāko Balvu Kogaju ir par renovāciju, otri – pret. Nevienai no grupām nav pārliecinoša vairākuma. Tomēr 2011. gadā iesāktais renovācijas process apturēts, un B.Kogaja ir atkāpusies no mājas vecākās pienākumu veikšanas. Taču strīds, kurā kopš aprīļa iesaistījies arī S.Ņevoļskis, turpinās. Viņš tur pārstāv renovācijas pretiniekus.S.Ņevoļskis sēdē atklāja, ka nav saņēmis atbildi no NĪP valdes locekļa par Ganību ielas 62.nama problēmām, lai arī ir nosūtījis pieprasījumu kā deputāts. Viņaprāt, J.Vidžis, neatbildot uz viņa iesniegumu, pārkāpj likumu, tāpēc nedrīkst ieņemt amatu pašvaldības kapitālsabiedrībā.Sēdē paskaidrots, ka pašvaldības speciālisti ir izvērtējuši deputāta iesnieguma juridiskos aspektus, konstatējot, ka S.Ņevoļskis kā deputāts nedrīkst pieprasīt no NĪP informāciju, kas saistīta ar privātīpašnieku tiesībām, jo minētās mājas iedzīvotāji ir lēmuši par savas mājas nodošanu NĪP pārvaldībā. «Deputāts drīkst pieprasīt tikai to informāciju, kas saistīta ar pašvaldības dzīvojamā fonda izlietošanu,» norādīja Administratīvās pārvaldes vadītāja Inese Meija.Savukārt deputāts Dainis Liepiņš («Reģionu alianse») lūdza Domes priekšsēdētāju kādā no šā gada Domes sēdēm lemt par iespēju liegt NĪP nodarboties ar komercpakalpojumu sniegšanu, apsaimniekojot mājas. «Lai apsaimnieko tikai pašvaldības mājas. Citādi nevar izsekot, kam tiek tērēta tā nauda, kas katru gadu tiek piešķirta no pašvaldības budžeta,» aicināja D.Liepiņš.«Izvēlēties apsaimniekotāju ir katra dzīvokļa īpašnieka brīva griba. Pašlaik notiek tāda staigāšana – dažas «Nebruk» mājas pārgājušas pie NĪP, arī no NĪP pāris ir aizgājušas. Taču var redzēt, ka cilvēki uzticas NĪP un Domei,» NĪP aizstāvēja priekšsēdētāja vietnieks Vilis Ļevčenoks.Balsojot, deputāti lēma neatcelt J.Vidži no ieņemamā amata.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

to sētnieks

gan jau nogazis , kopa ar Vanagu Viktoru nakosgad, nav vairs ilgi palicis

pirms 8 gadiem, 2012.08.02 00:27

sētnieks

Ņevoļskis protams ir krievu šovinistu pārstāvis Jelgavas domē un tikai izrādās ar dažādām aktivitātēm , lai noturētos amatā arī nākošajās vēlēšanās. Bet NĪP ir Jelgavai raksturīgs uzņēmums, kuru vada savējais,t.i., Vidžis, kurš ik pa laikam kaut ko nofenderē, uz vēlēšanām naudiņu atnes un tāpēc nesodīti varēs turpināt trallināt pilsētas naudu. Tādi ir visos Jelgavas kantoros, kuros noteicējs ir Rāviņš ar savu šakāļu baru.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 21:55

Anita

Lai taču Vidža kungs strādā!Novēlu viņam veiksmi darbā un izturību cīņā pret skaudīgajiem kritizētājiem!!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 19:12

okulisc

Bet Ļevčenoks demonstrē nevis pieredzes gudrību, bet veca stagnāta stulbumu! :DDDDD

«Izvēlēties apsaimniekotāju ir katra dzīvokļa īpašnieka brīva griba. Pašlaik notiek tāda staigāšana – dažas «Nebruk» mājas pārgājušas pie NĪP, arī no NĪP pāris ir aizgājušas. Taču var redzēt, ka cilvēki uzticas NĪP un Domei,» NĪP aizstāvēja priekšsēdētāja vietnieks Vilis Ļevčenoks.

Pilnīgi pareizi! Kā te dažos komentāros norāda, daudzi izvēlas NĪP, jo tam var atļauties nemaksāt, atšķirībā no privāta apsaimniekotāja. Un tieši nemaksāšanas nolūku rezultātā NĪP, protams, rullē! :D

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 18:20

tikpat labi

Rāviņu vajadzēju ielikt par kādas mājas apsaimniekotāju, citādi viņam nav priekšstata par pašvaldības mājas uzturēšanas izdevumiem. Vienlaikus viņš varētu parādīt uz ko ir spējīgs, citādi no Zemkopības ministrijas un Unibankas aizmuka. Izskatās, ka viņš ir pilnīgi nespējīgs, izņemot "filiāles vadītāja" tēlošanu bez ekonomikas zināšanu seguma.

Starp citu, Liepiņa CV manīju arī šādas rindas:
2004. – 2005. - AS “Rīgas siltums” padomes loceklis
1999. – 2004. - AS „Saliena Real” valdes priekšsēdētājs

Atceros "Rīgas siltumam" nez kāpēc tarifi bieži bijuši zemāki par Jelgavu, un arī zaudējumu tādu nebija. Tā kā, kurš nu te blētu... ;)

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 18:15

Mirza

Liepiņu vajadzēju ielikt par kādas mājas apsaimniekotāju, citādi viņam nav priekšstata par pašvaldības mājas uzturēšanas izdevumiem. Vienlaikus viņš varētu parādīt uz ko ir spējīgs, citādi no centrāltirgus aizmuka. Izskatās, ka viņš ir pilnīgi nespējīgs, izņemot sūdzību rakstīšanu.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 15:23

bez variantiem

Dome finansē NĪPa zaglīgo un nesaimniecisko darbību, tādā veidā čakarējot privātajiem veikt māju apsaimniekošanu, jo privātie nevar atļauties norakstīt zaudējumus no nemaksātājiem, bet NĪP var!!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 15:03

Lauma

Tā kā komunālo pakalpojumu izmaksas ir tik lielas, tad daļa iedzīvotāju baidās pāriet pie citiem apsaimniekotājiem, jo tiem ir augstākas prasības gan par regulāru norēķināšanos, gan ēkas uzturēšanu. Manuprāt, dzīvojamo ēku renovācija ir viens no neatliekamākajiem uzdevumiem, jo ēkas bojājas un ūdens kanalizācijas sistēma ir novecojusi. Ņemot vērā zemo maksātspēju uz iedzīvotāju aktivitāti nav ko cerēt. Mājā, kurā dzīvoju, gadiem nevar novienoties par jumta nomaiņu,jo lūk, tas interesē tikai piekto stāvu...

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 13:07

Ņevoļskis Rīgā ar reiderismu nodarbojas kā 90-to gadu reketieris un Jelgavā to pašu vēlas - krāpt un kāst iedzīvotājus - labāk nevajaga. Paldies ņevoļska kungs - mums jūsu pakalpojumi nav vajadzīgi!

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 13:00

Rota

Un, lai nerodas lieki sašutumi, mans komentārs nav domāts Vidža aizstāvībai.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 12:56

Rota

Drīzāk jāpārbauda S. Ņevoļska rīcību un vai ar tādu viņš nav apkaunojums pašvaldībai, jo it visur, kur vien viņš vēršas (valsts un pašvaldības iestādēs) viņš uzsver, ka ir deputāts un līdz ar to atļaujas uzvesties nepiedienīgi, necienīgi, visatļaujoši utt. Uzskata, ka viņam neko un ne par ko nedrīkst aizrādūit. Tā kā mans amats mazliet pārsniedz deputāta amata rangu un pilnvaras, bet es neatļaujot tā rīkoties, mani pārsteidz šī deputāta uzvedība, kas, vismazākajā mērā, liek domāt, ka viņa inteliģences un morāles līmelis ir stipri zems.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 12:53

Vietējās ziņas