Bez «savējiem» novada domē 15

Iedzīvotāji, no kuru pagastiem nebūs deputātu jaunajā Jelgavas novada pašvaldībā, pauž satraukumu, ka nākotnē var netikt ievērotas viņu intereses.

«Es pagājušo sestdien balsoju par kandidātu, kuru pazīstu kā cilvēku, kas vispirms domās par citiem, nevis savas labklājības audzēšanu,» saka Lielplatones pagasta iedzīvotāja Ināra Kalniņa. Viņa nav vienīgā, kura «Ziņām» pauž satraukumu, ka izvirzītie deputātu kandidāti no dažādu partiju sarakstiem nav ievēlēti jaunajā Jelgavas novada domē.Cita sieviete no netālā Elejas pagasta bilst, ka, viņasprāt, «pagasta padome par mums, iedzīvotājiem, nemaz nedomā». Tūdaļ gan piemetina, lai noteikti neraksta, kas to teicis. Kāpēc? «Vēlāk taču mani apēdīs bez sāls,» piebilst elejniece. Lūgumu neminēt laikrakstā viņu vārdus «Ziņām» uzsver teju visi apklaušinātie.Sestdien notikušo vēlēšanu provizoriskie rezultāti liecina, ka no līdzšinējām trīspadsmit pašvaldībām, kas nākotnē veidos Jelgavas novadu, tās domē nebūs pārstāvētas piecas - Glūdas, Elejas, Lielplatones, Sesavas un Platones. Visu šo pagastu pašreizējie vadītāji jau iepriekš uzsvēra - cilvēkiem nebūtu jāuztraucas, ka viņu apdzīvotās vietas varētu saņemt mazāku finansējumu infrastruktūras, kultūras, sporta un sociālo jautājumu risināšanai...Vairāk lasiet trešdienas, 10.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 15

nu fakts

sadeva precīzi. Nav Latvijā politisku partiju, ir interešu grupas, faktičeski bandas un nv ko ievērot bandu intereses, jāievēro pagastu intereses. Jāvienojas pagastiem par priekšsedētāja kandidatūru nevis bandām.

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 00:26

piekrītu vecītim

Ja Lauma būtu īsti gudra sieviete , tad liktu savas partijas ZZP sarakstu pārskaitīt + un - ,lai noskaidrotu kāpēc viņa nav tikus i.Sveša sarakasta + un - pārskaitīšana viņai vietu nevar garantēt, tas tak it kā gudrai sievietei būtu jāsaprot !

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 14:25

VEČUKS

Nebūtu LAUMA uzskatijusi tikai sevi par "dievu" pagastā, novadā pārstāvis no Glūdas būtu ģimenes dakterīte.Tika apstrīdēti skaitīšanas rezultāti un ir kā ir!!!
Iznāca ka saka " Ne Sašam - ne pašam - ne pagastam!!! "

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 13:52

vai manu vai

Un tagad "bandām "par kaut ko jāvienojas!

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 13:07

fakts

Būtu pavisam cita novada dome, ja nebūtu deputātu kandidāti sadalīti "bandās", bet varētu balsot par personu.Tad ari es, Vēlētājs, zinātu kam prasīt, kāpēc tā un ne citādi.

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 13:01

nezinu

atbilde-zinu
Tapēc jau no tās ču`hņas Platones visi laižas prom kautvai uz Vircavu,kur normāli sakārtots viss un par cilvēkiem rūpējas! Platonieši vienmēr bijuši atpalikušo statusā,jo tur vadītāji tādi mīkstmieši,neizlēmīgi un bez mugurkaula. Palūkojiet sava pagasta centra postažu un tad ķeraties pie citu aprunāšanas...

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 12:45

Anna

Ja Glūdā nebūtu"'kašķīgā'" Kalvāne tad nebūtu tik labi sakārtota,nebūtu jauni dzīvokļi,pirts,zemes situms Glūdas skolā,atremontēti jumtiun jauni logi visās pagasta ēkās,utt.

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 12:14

žanis

Aizmirsriet tos pagastus. Tādu vairs nav. Drīz zudīs arī nosaukumi:DDD

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 11:41

zinu

Platone līdz šim mācējusi iztikt bez kredītiem,kamēr Vircavā ar plašu vērienu un lieliem kredītiem tika celta sporta halle,asfaltēts ceļš,realizēts ūdens un kanalizācijas projekts...Tagad viss novads,arī Platone, maksās par šiem projektiem. Un Caune Vircavā iecerējis pie tā neapstāties: tūlīt tiks asfaltēts ceļš no Vircavas parka uz Mazlaukiem, bērnudārzam renovēta siltumtrase,nomainīta ūdens un kanalizācijas sistēma,tad seko Tautas nama renovācija,bet uz nākamo gadu ieplānots ierīkot ielu apgaismojumu Mazlaukos,siltumtrases nomaiņa Vircavas ciematā,,līdzšinējās katlumājas nomaiņa uz zemes apkures sistēmu,asfaltēs 1,5 km garo ceļu līdz "Līzeru" kompleksam un vispār tuvāko gadu laikā Vircavā paredzēts noasfaltēt visus ceļus,kas savieno Vircavas pagasta ciematus. Acīm redzot,apzinoties šā brīža finansiālo situāciju,ir vairāk kā skaidrs,ka netiks ne tikai tiem pagastiem,kam nav savu deputātu domē,maz kas tiks arī ctiem pagastiem,ja Caune būs priekšsēdis.

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 11:33

Jānis A.

Caune sasolīja visiem zelta kalnus un uzpirka visu Lielvircavu, lai balso par viņu. Tāpēc arī mūsējie neviens netika domē, ja pat vietējie par kaimiņu nebsos tad nu, kur ir taisnība?

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 10:45

Elejai

Man liekas jūsu pagastā dzīvo jocīga tauta ,kur visi drosmīgi anonīmi komentāros ķengāties, bet atklāti runāt nav dūšas!Komantāros visu laiku rakstījāt,ka pagastā visi slikti un neko nedara -nu tagad būs vismaz citi vainīgie- novada dome!

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 09:22

Ir versija par iznākumu

Atvainojos par Lielplatoni biju domājusi ne Lielvircavu

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 09:15

Ir versija par iznākumu

Iemesli tam diezgan loģiski un skaidri- Sesava gulēja un vēlēt aizgāja tikai 28%, bet Eleja strīdējās un nevarēja vienoties vai kāds labs deputātu kandidāts priekš Elejas ir vispār jau piedzimis.Savukārt Glūda bez deputāta palika Kalvānes kašķīguma dēļ!Platone laikam vairāk balsoja par svešiem kā par savējiem , bet kas ar Lielvircavu nezinu.Tā ,ka viss ir likumsakarīgi!

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 09:11

lietus

Labāk būtu, ja novada domi veidotu no katra pagasta pa vienam deputātam.

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 09:00

Vietējās ziņas