Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarbnieka pabalstam var pieteikties arī NVA

Turpmāk atsevišķos gadījumos bezdarbnieka pabalstam varēs pieteikties arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs. Jelgavas filiāle tam ir tehniski gatava, veidlapas saņemtas, pieteikties var no 12.februāra, taču līdz ceturtdienas pusdienlaikam vēl neviens klients šādu iespēju nebija izmantojis.

NVA Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils skaidro, ka bezdarbnieks aizpildīt iesniegumu pabalsta saņemšanai NVA var divos gadījumos. Pirmkārt, ja viņš bezdarbnieka pabalstu pieprasa pirmo reizi un ir strādājis tikai pēc 1996. gada 1. janvāra un tikai Latvijā. Otrkārt, ja viņš bezdarbnieka pabalstu pieprasa atkārtoti, pēdējo bezdarbnieka pabalstu saņēmis pēc 2000. gada 1. janvāra un kopš iepriekšējā bezdarbnieka pabalsta piešķiršanas ir strādājis tikai Latvijā vai pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas ir kopis bērnu līdz pusotra gada vecumam un nav bijis nodarbināts. Lai pieteiktos pabalstam NVA, jāaizpilda speciāla veidlapa, jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam un jānorāda savs bankas konta numurs.Šāda sistēma tiek ieviesta visā Latvijā, jo, pieaugot bezdarbnieku skaitam, Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) palielinās rindas, bet jaunā kārtība ļaus vismaz daļai bezdarbnieku visas nepieciešamās formalitātes nokārtot vienuviet. M.Narvils piebilst, ka sarežģītākajos gadījumos pabalsta pieprasītājiem tomēr būs jādodas uz VSAA. Arī bezdarbnieka pabalstu aprēķinās un paziņojumu par pabalsta saņemšanu izsūtīs VSAA speciālisti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas