Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarbs Jelgavā sasniedzis 13 procentus

Decembra pirmajā nedēļā bezdarba līmenis Jelgavā no 12,9 procentiem novembrī audzis līdz 13 procentiem. Oktobrī bezdarba līmenis Jelgavā bijis 12,2%, bet septembrī - 11,7%.

Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils «Ziņas» informē, ka pēc operatīvajiem NVA datiem Jelgavā patlaban ir 4779 bezdarbnieki, no kuriem 51 ir nācis klāt decembra pirmajā nedēļā. Nedēļas laikā bezdarbs pilsētā audzis par 0,1% kopumā sasniedzot 13% līmeni.No 62 darba vakancēm pirms nedēļas decembra sākumā palikušas tikai 50.Daudz straujāk reģistrētais bezdarbs audzis līdzšinējā Jelgavas rajona teritorijā. Ja pilsētā novembrī bezdarba pieagums bijis aptuveni par 0,6 procentiem, tad rajonā trīsreiz vairāk - par 1,8%. M.Narvils to skaidro ar faktu, ka starp lauku iedzīvotājiem popularitātis iemantojis projekts «Apmācība darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība», kas tiek organizēts sadarbībā ar Eiropas Sociālo fondu un kas paredz piesaistīšanu pašvaldības darbiem, pretī saņemot 100 latu stipendiju.Ozolnieku novadā novembrī bijis 2687 bezdarbnieku, bet jau decembrī to ir 2760.Kopumā Zemgales reģionā bezdarba līmenis uz 30.novembri bijis 16,5%. Oktobrī tas bija - 15,1%, septembrī - 14,2%. Pagaidām bezdarba augšanas tendence saglabājas aptuveni par procentu mēnesī. Tomēr decembra pirmajā nedēļā bezdarbs Zemgalē kopumā audzis par 0,4% sasniedzot 16,9 procentu līmeni.Saskaņā ar operatīvajiem datiem prognozējamais līmenis valstī novembrī varētu būt 15,1% (oktobrī bija 14,1%). Pilns oficiālais apkopojums par bezdarba līmei novembrī valstī būs pieejams kopš 10.decembra.NVA Jelgavas filiāles vadītājs informē, ka pagaidām iestādē nav saņemti pieteikumi par jaunām atlaižamo grupām, tāpat nav informācijas par ievērojama skaita vakanču pieaugumu.Bezdarba līmeni iespaido arī darba algu kritums daudzos uzņēmumos. Novērojam tendenci, ka, iespējams, neadekvāti samazinās kvalificēta darbaspēka atlagojums. Cilvēki, kas būtu atbilstoši šādām kvalificētām vakancēm, pie zema atalgojuma tomēr izvēlas vienkāršāku darbu kas prasa mazāku kvalifikāciju un mazāku atbildību, skaidro M.Narvils.Viņš izteica šaubas, ka, iespējams, atsevišķi uzņēmēji pārvērtē potenciālo darbinieku pieticību, tāpēc gadās vakances, kas nav pieprasītas. «Tas nenozīmē, ka cilvēki būtu slinki. Viņi pie līdzīgi zema atalgojuma izvēlas zemāk kvalificētu darbu, kas prasa mazāk atbildības,» konstatējis M.Narvils.NVA Jelgavas filiāles vadītājs izteica cerības, ka bezdarba situāciju Jelgavā varētu stabilizēt «AMO Plant» rūpnīcas ražošanas sākšana nākamā gada pavasarī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas