Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezmaksas konsultācijas darba ņēmējiem

Ceturtdien Jelgavā Elektrības ielā 10 darbu sāks konsultatīvais centrs, kurā iedzīvotāji var saņemt bezmaksas konsultācijas darba tiesību un darba aizsardzības jautājumos.

2008.gads ir ienesis būtiskas pārmaiņas darba tirgū - strauji palielinājies bezdarba līmenis, daudzi uzņēmumi samazina strādājošo skaitu, pieaug sociālā spriedze un ekonomiskā nestabilitāte.Lai aizsargātu darba ņēmēja tiesības un aizstāvētu darba tiesisko attiecību kultūru, kas būtiski ietekmē strādājošo darba produktivitāti un veicina ātrāku ekonomikas atveseļošanos, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) uzsākusi Eiropas Sociālā fonda projektu «Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos» īstenošanu, kur viens no galvenajiem uzdevumiem ir sniegt konsultācijas strādājošajiem darba tiesību un darba aizsardzības jomā, kā arī palīdzēt rast praktisku risinājumu darba ņēmēja un devēja strīdu gadījumos.«Pirms jaunā gada šādi centri tika atvērti Liepājā un Daugavpilī, kur iedzīvotāju interese un aktivitāte par centra pakalpojumiem ir ļoti liela. Ir ļoti svarīgi šajos izdzīvošanas apstākļos strādājošajiem zināt savas tiesības, lai darba devējs neatļautos ar darbiniekiem manipulēt. Konsultāciju centri būs labi palīgi šajos jautājumos,» norāda LBAS komunikācijas konsultante Dace Avena.Jelgavas konsultatīvajā centrā uz iedzīvotāju jautājumiem atbildēs un sūdzības izskatīs Ligita Brahmane, kurai ir ekonomistes izglītība un 20 gadu darba pieredze arodbiedrības darba koordinēšanā un vadīšanā.«Iedzīvotāju pieņemšana tiek organizēta trīs reizes nedēļā, bet pārējās dienās izskatīšu sūdzības un gatavošu atbildes uz rakstiskiem iesniegumiem. Pirms konsultācijas iedzīvotāji aicināti zvanīt pa tālruni 20222945, lai uzzinātu, kādus dokumentus nepieciešams ņemt līdzi,» mudina L.Brahmane.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas