Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezpajumtniekam prasa divus eiro vai parāda uz durvīm 18

Jau ilgāku laiku Jelgavā nakts patversmes pakalpojums bezpajumtniekiem tiek sniegts par maksu, kas ir viens līdz divi eiro par nakti. “Ziņas” noskaidroja, ka citās pašvaldībās šādas maksas nav. 

Ar pensiju samaksā par patversmi


Jelgavniekam Egonam (vārds mainīts) šogad paliks sešdesmit. Ikdienā Egons bieži redzams pilsētā. Siltā laikā uz lielas, upmalā, ziemā – lielveikala gaitenī (ne pie kasēm). Pieklājīgi ģērbies, sakopts. Parasti vīrietis ir viens, mierīgi vēro apkārt notiekošo. Reti kurš gan Egonu uzrunā. Viņš tomēr atrodas nomaļus sabiedrības vairākuma ikdienai, kurā mutuļo domas par darbu, mājām, ģimeni un sabiedrībā notiekošo.

Egons nekur nestrādā un naktis pavada patversmē. Tomēr viņš zina, kurā dienā iznāk “Zemgales Ziņas”, kas liek domāt, ka ir notikumi un procesi, kam vīrietis seko. Par to, vai viņam ir ģimene un kāds tuvs cilvēks, Egons nerunā. “Slimības dēļ mani darbā nekur neņem. No manas pensijas (invalīda sociālā pabalsta), kas ir 72 eiro, 60 eiro aiziet nakts patversmei. Citiem, kas patversmē ir nesen, jāmaksā mazāk, bet man prasa pilnu cenu,” teic Egons, piebilstot, ka viņa sacītais nekādā gadījumā nav sūdzība.

Visu rakstu lasiet 14. marta “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Vieglups

Pašvaldība, atstājiet taču bomžiem viņu ienākumus alkohola iegādei! Par viņu barošanu un izmitināšanu mēs, nodokļu maksātāji, taču samaksāsim!

pirms gada, 2019.03.14 10:52

Aigars

Ar pensiju samaksā par patversmi??? Un??? Visi pensionāri ar pensiju samaksā par dzīvesvietu. Turklāt nevienam neinteresē, vai cilvēkiem paliek nauda ēšanai. Patversmē ēdiens ir garantēts.

pirms gada, 2019.03.14 11:00

nožēlojami

Ar ko Latvijas valsts atšķiras no dzīvniekiem mežā? Da ne ar ko... Latvijas valsts tāpat neinteresējas par cilvēkiem liek tiem nosprāgt badā, maksājot vecuma pensiju EUR 60 mēnesī... un pilnīgi vienalgai ir vai viņš ir strādājis vai nav, tāpat viņš te dzīvodams ir apgrozījumu taisījis un tad viņam pēc teiksim 65 gadiem nevar samaksāt vismaz EUR 200, lai nodzīvo vismaz kautkā līdz beigām... Nē taču lai sprāgst nost ar EUR 60. Secinājums Latvijas valsts, tas arī mēs visi, esam tādi paši kā dzīvnieki... ne ar ko labāki...

pirms gada, 2019.03.14 11:23

maskavietis

Kremlis vainīgs,,, mūsu valdība nav vainīga...

pirms gada, 2019.03.14 22:00

andris

Negribu tagad iztirzāt katra bez noteiktas dzīves vietas palikuša cilvēka personību un apstākļus viņa šādai dzīvei, bet viens gan ir skaidrs ka cilvēka cienīgai dzīvei nav jā aprobežojās ar 70.eiro pensiju un nakts patversmi pa divi eiro vienai naktij.Ko līdz lielība ar vidējo algu pāri tūkstoš eiro un jauniem ieročiem un tehniku , ja mūsu pensionāri un invalīdi dzīvo no naudas pa kuru ne tikai nevar apmaksāt mājokli ,bet nepietiek pat pārtikai un higiēnas precēm,pa kaut ko vairāk viņi var tikai sapņot.Bet laikam jau nav vērts rakstīt- kuru gan interesē nabagu un dzērāj bomžu problēmas, man tak ir labi ,es braucu ar lepnu auto un pelnu nez kāpēc vairākus tūkstošus eiro,mana māja ir betona -stila -metāla monstrs un vienlaicīgi mana pils, mani jau neskar šo ļaužu broblēmas un viss ko varam ir ieņirgt pa šiem ļautiņiem. Jelgava -pilsēta izaugsmei. Diez cik ēnu dienās šais iestādēs bij ēnotāju ,kuri gribēja redzēt kā strādā šo pakalpojumu sniedzēji.

pirms gada, 2019.03.14 11:30

ance

Uzskatu, ka vietvaras pienākums būtu visādi atbalstīt cilvēkus, kuri kāda iemesla dēļ ir nonākuši krīzes situācijā, piemēram, zaudējuši mājokli, un arī paši dara visu iespējamo, lai atrisinātu problēmu. Bet, nevajag atbalstīt un satraukties par tiem, kuriem klaiņošana ir dzīvesveids.

pirms gada, 2019.03.14 11:37

Acme

Nu tik nevajag! Šàdien cilvēkiem apmaksà pansionàtus un dod sociàlos dzīvoklus! Tikai tur ir savi noteikumi, kurus viņi negrib pildīt! Tad nu katrs pats izvēlas kā dzīvot!

pirms gada, 2019.03.14 11:39

taisnība

Jā, piekrītu. Ar atsevišķiem izņēmumiem tā ir visur pasaulē. Nesen redzēju dokumentālu sižetu par Helsinkiem, kur kādu 10-15 gadu laikā bezpajumtnieki samazināti līdz minimumam. Tur ir pamatīgs atbalsts šiem cilvēkiem, ne tikai finansiāli un parādot "še tev tas tur dzīvoklis", bet sociālie darbinieki piestrādā un iemāca šiem cilvēkiem dzīvot. Tieši ar uzsvaru uz "iemāca", jo nav tur tik daudz tas negribu, cik nemāku. Neviens viņiem nav parādījis un pamācījis, ka var arī savādāk un tas savādāk ir labāk.

pirms gada, 2019.03.14 12:16

Nu

Ja kādam blakus pamestā mājā dzīvo bomži,tad labi iepazīs viņu dzīves veidu,"tīrību" un uzvedību.

pirms gada, 2019.03.14 12:28

2 euro

Genocīds, civēktiesību pārkāpums un rasisms, tie ir bēgļi no Sīrijas.

pirms gada, 2019.03.14 12:58

jelgavnieks

Lai kaut ko mainītu, pirmkārt, ir jāstrādā. Manuprāt, neviens nevar iemācīt strādāt tam, kas negrib strādāt. Un, tikai nesakiet, ka šobrīd nav iespējams atrast vienkāršu fizisku darbu. Ja pavēro pilsētas bezpajumtniekus, tad pārsvarā viņi ir vīrieši darbspējīgā vecumā.

pirms gada, 2019.03.14 12:58

taisnība

Jā, bet iešana uz skolu, universitāti un vēlāk darbu ir sava veida rutīna. Tur pie tā ir jāpiestrādā sociālajiem dienestiem. Mums diemžēl nav naudas, lai katru pie rociņas izvadātu (kas šiem cilvēkiem arī sākumā ir nepieciešams). Helsinku piemērs rāda, ka tas ir iespējams. Cilvēki ar laiku maina savus paradumus un tiek vaļā no atkarībām.

pirms gada, 2019.03.14 13:46

Juris

Ja tik tālu nodzīvots, plenderējot, diedelējot, nestrādājot vai ne tā strādājot, kad fermā nav slaucēju, uz lauka trūkst traktoristu, bet šajā pat laikā pie darba tos nedabūt, jo viņi tin spolītes vai jūrmalā sit burbuļus, tad šiem cilvēkiem ir jāpieņem lēmums par savlaicīgu un pietiekami cienīgu aiziešanu no šīs Zemes. Variantu ir pietiekoši daudz. Nevajag sēsties citiem uz kakla.
Pie tam vēl, skatoties TV šos sižetus, redzu - ak Dievs, cik vēl "atbrīvotāju - osvoboditeļu" ir šodienas Latvijā, kuri ir gatavi turpināt sēdēšanu uz kakla tiem, kurus "atbrīvoja".

pirms gada, 2019.03.14 14:47

Tikai

Ja ne pilsētā deklarēts bet rajonā -vispār zem krūma.Jo agrāk bij 8,tagad būs dubultojusies nakts samaksa. Izeja kāpņu telpa.Par to nerunā...

pirms gada, 2019.03.14 14:55

Hmm

Rakstā teikts,ka slimības dēļ viņu darbā neņem.
Jebkurš var nonākt šādā situācijā!

pirms gada, 2019.03.15 07:20

Guno

Neticu, ka šiem cilvēkiem nav piederīgo. Gan jau ir. Jautājums, kāpēc viņi neatbalsta savējos, īpaši domāju par rakstā pieminēto kārtīgo bomzi. Bērnu nav? Ja ir, kāpēc neprasa atbildību no viņiem, kā to nosaka likums?

pirms gada, 2019.03.15 07:38

andris

Nu vispār šausmīga situācija- nekādus pabalstus jau viņi nesaņem ,vienīgi ja ir pensija vai invalīda pabalsts,bet pie viņu dzīves veida jau pensionāru viņu vidū maz,pārsvarā tie slimi cilvēki, vārgi lai varētu uzreiz atgriezties darbā ,jo stunda darba pa maz ,bet divas jau viņiem pa daudz.Kas vainīgs,uz sitienu šmiga un nekārtīga dzīves piekopšana ,kur ir cēlonis ka viņi pamesti -vai to kāds pēta ,vai tas kādu interesē- dzērājs bomzis un viss.Pamestus suņus un kaķus mēs žēlojam ,ir viņiem tipa rehabilitācias patversmes-bomžiem nav,laikam švaks bizness,uz dzīvniekiem laba peļņa un gods slava.

pirms gada, 2019.03.15 13:48

Olga

Dzīvnieks nav vainīgs, kad nonācis nelaimė. Turpretī cilvėks savu likteni lielā mērā veido pats.

pirms gada, 2019.03.15 17:30

Vietējās ziņas