Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezpajumtnieki pulkstenī ielu krustojumā izveido noliktavu 2

Sudrabu Edžus ielas pulkstenis pārvērties par graustu pilsētas centrā – tam izdauzītas stikla detaļas, pamazām tiek lupināta nost fasādes apdare. Turklāt šovasar to par savu mantu glabātavu izmanto bezpajumtnieki. Pilsētas vadība bijušo laikrādi negrasās ne nojaukt, ne atjaunot.

Tornī daudzus gadus darbojās elektroniskais pulkstenis. Objekta pakājē atrodas durvis, kas kādreiz kalpojušas, lai tajā iekļūtu pie elektronikas. Šovasar neviena neizmantoto telpu atklājuši bezpajumtnieki. Uzlaužot durvis, tie atraduši atbilstošu vietu, kur glabāt savas mantas – matračus, lupatas un citus krāmus. Pulksteņmājas tuvākie kaimiņi ir zobārstniecības kabinets. Tur strādājošie apstiprina, ka šovasar pulkstenī patiešām uzdzīvojuši bezpajumtnieki. «Tie noteikti nav mūsu pilsētas ļaudis, bet iebraucēji no Rīgas. Tur viņus no pilsētas centra dzen ārā, un šie dodas šurp. Iepriekšējos gados nekas tāds te nenotika. Šovasar durvis bija atlauztas un tur glabāti matrači, vecas segas un citi krāmi. Lietus laikā bezpajumtnieki tur līda, lai nesamirktu. Ap pulksteni viņi katru dienu pulcējās, te ēda, nokārtojās, pavadīja dienu,» stāsta darbinieces. Visvairāk traucējot tas, ka pulksteņa apkaimē valda antisanitāri apstākļi un jūtama nepatīkama smaka. Pie tā ierīkotos soliņus ik dienu apsēduši klaiņotāji.Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Inga Remerte «Ziņām» stāsta, ka patruļu laikā kārtībsargi no šīs vietas vairākkārt aizraidījuši personas, nepieļaujot nekārtību radīšanu. «Pašvaldības policijā saņemti izsaukumi par to, ka uz soliņiem pie pulksteņa guļ personas, iespējams, alkohola reibumā. Pēc informācijas pārbaudes tās nogādātas atskurbtuvē. Sūdzības saistībā ar personu mitināšanos pulkstenī gan nav saņemtas,» skaidro I.Remerte.Jelgavas Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilis Ļevčenoks skaidro, ka pulksteņa mehānisms ir morāli un fiziski novecojis, taču pats objekts esot apmierinošā tehniskā stāvoklī. Pašvaldība ir ieinteresēta, lai laikrādis tiktu atjaunots, un gatava atbalstītu privātuzņēmēja iniciatīvu tā rekonstrukcijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Laila

Parocīga publika ,no kuras pa lēto var iegādāties kādu parakstiņu nelaimīgajam referendumam! Ko gan citu tie zēni baltajos kreklos ar papīra lapām uz ceļiem šajā kompānijā būtu darījuši. Dzirdēju arī kā draudīgi bļāva:" Što smotriš!"

pirms 8 gadiem, 2012.08.31 20:45

Malaci bezpajumtnieki. Vajag viņus tur piedeklarēt.

pirms 8 gadiem, 2012.08.30 19:53

Vietējās ziņas