Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēka mudina iesaistīties makulatūras vākšanas akcijā 4

Līdz 31.oktobrim Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) aicina ikvienu iedzīvotāju, iestādi un uzņēmumu iesaistīties makulatūras vākšanas akcijā «Bibliotēka man, es bibliotēkai», nesot uz bibliotēku nevajadzīgus žurnālus, papīrus un citu makulatūru.

Akcijas mērķis ir ne tikai atbalstīt vietējo ražotāju, kas makulatūru varēs izmantot jauna papīra ražošanā, bet arī pievērst bibliotēku darbinieku un ikviena vietējā iedzīvotāja uzmanību papīra šķirošanas un otrreizējās pārstrādes esamībai un nepieciešamībai Latvijā, informē JZB pārstāve Ligita Lapiņa.Bibliotēku apmeklētāji ir aicināti atbalstīt savu bibliotēku, palīdzot tai savākt pēc iespējas vairāk kilogramu makulatūras, organizējot makulatūras krāšanu un savākšanu gan ģimenēs, gan apkārtnes uzņēmumos un citās organizācijās.«Bibliotēkā ik gadu, no aprites izņemot grāmatas un periodikas izdevumus, rodas lieli makulatūras apjomi. Taču makulatūra rodas gandrīz ikvienā ģimenē, uzņēmumā un iestādē, tāpēc aicinām padomāt par atbrīvošanos no makulatūras videi draudzīgā veidā un tādējādi arī atbalstīt vietējo uzņēmumu,» mudina JZB direktore Aija Nadziņa.Jelgavā makulatūru var nest uz JZB vai tās filiālēm – bibliotēku «Pārlielupe», Miezītes bibliotēku un bērnu bibliotēku «Zinītis» to darba laikā.Akcija vienlaicīgi norisinās visā Latvijā pēc bibliotēku brīvprātīgas iniciatīvas. Katrā no četriem Latvijas reģioniem – Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē – tiks noteikti akcijas uzvarētāji, kuri noteiktajā laikā būs savākuši visvairāk kilogramu makulatūras. Balva katra reģiona aktīvākajai bibliotēkai – fotoaparāts un kliņģeris, lai sasniegumu varētu nosvinēt kopā ar bibliotēkas lietotājiem. Tāpat ikviena bibliotēka par katriem nodotiem 500 kilogramiem makulatūras saņems veicināšanas balvu – fabrikā saražotu biroja vai mākslas papīru radošo darbnīcu organizēšanai.Akciju visā Latvijā kopīgi organizē papīrfabrika «Līgatne» un publisko bibliotēku attīstības projekts «Trešais tēva dēls».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ozo

Es vismaz pagaidām šķiroju , papīrs un plastmasa , stikls , pārējais . Bet jūtu ,ka entuziasms sāk noplakt . Vismaz papīŗa konteiners vienmēr pārbāzts , var redzēt , ka cilvēki grib šķirot .bet iespēju īsti nedod . Jo kad aizeju līdz urnai tad lielākoties tā pilna un metu parastajā . Kautkā aizdoma , ka kantorim izdevīgi ievolkt ķeksīti par eko .... atieksmi formāli vienu konteineri nosviest un viss .

pirms 8 gadiem, 2012.06.27 07:10

222

Lai saņemtu ko pretī (es domāju, naudā), vāc alus pudeles vai metāllūžnus! Vakar tieši tādu bija pilna pilsēta! Stiepa nodot veco gultu atsperes un citus brīnumus, lai dabūtu naudiņu šmigai. Tikai vairāk radošuma! ;)

pirms 8 gadiem, 2012.06.26 14:59

111

Un ko dosiet preti,par paldies apnika piedalities.

pirms 8 gadiem, 2012.06.26 14:45

Vietējās ziņas