Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā pieejamas pirmās e-grāmatas; lasīt var tikai uz vietas

Sekojot jaunākajām lasīšanas tendencēm, Jelgavas Zinātniskajai bibliotēkai (JZB) ir iegādāts e-grāmatu lasītājs, kā arī ir pieejamas pirmās elektroniskās grāmatas. Arī turpmāk lasītāju pieprasītākās grāmatas bibliotēkā tiks iegādātas arī elektroniskā formātā.

«Lasīšanas ieradumi piedzīvo nepārtrauktas pārmaiņas, pēdējos gados visā pasaulē strauju popularitāti ir iemantojušas elektroniskās grāmatas, bet elektronisko grāmatu lasītāji ir ļāvuši pielāgoties mūsdienu cilvēka straujajam dzīves ritmam un mobilitātei,» nepieciešamību pēc jaunievedumiem skaidro JZB pārstāve Ligita Lapiņa.Lai integrētu jaunās inovatīvās tehnoloģijas bibliotēkas darbā, arī JZB ir iegādāts e-grāmatu lasītājs, kas jau pašlaik ir pieejams bibliotēkas lasītavā.Bibliotēkas krājums ir papildināts arī ar pirmajām divām elektroniski lasāmām grāmatām. E-grāmatu klāsts tiks regulāri papildināts ar jaunākajām un aktuālākajām grāmatām, uz kurām papīra formātā parasti veidojas garas rindas. Savukārt e-grāmatas ir iespēja tikt pie sen gaidītas grāmatas lasīšanas, negaidot rindā.E-grāmatas ir lasāmas gan jaunajā e-grāmatu lasītājā, gan lasītavas datorā.Diemžēl pagaidām Latvijas likumdošana nepieļauj iespēju bibliotēkām izsniegt e-grāmatas saviem lasītājiem uz mājām, tādēļ lasīšana var notikt tikai uz vietas bibliotēkā. «Taču bibliotēku vidē nezūd cerība, ka jau tuvākajā laikā šis jautājums tiks sakārtots, un e-grāmatas ieņems stabilu vietu bibliotēku «plauktos» līdzās papīra grāmatām,» atzīst L.Lapiņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas