Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkām dāvinās fotoalbumu «Viena diena Latvijā»

Sekojot Draudzīgā aicinājuma tradīcijai, biedrība «Viena diena.lv» un «Jāņa Rozes apgāds» dāvinās fotoalbumu «Viena diena Latvijā» visām Latvijas bibliotēkām.

Kā informē akcijas «Viena diena Latvijā» organizētāji, piektdien, 20.februārī, pulksten 12 bistro «Silva» konferenču zālē biedrības sadarbības partneris «GRB investīcijas» dāvinājumu pasniegs 66 Jelgavas pilsētas un rajona bibliotēkām.Kā iepriekš ziņots, pagājušā gada maijā tika izdots fotoalbums «Viena diena Latvijā», kur 520 lappusēs apkopotas gan profesionālo fotogrāfu, gan fotoamatieru fotogrāfijas no 1987.gada 28.augusta akcijas «Viena diena Latvijā» un no 2007.gada 31.augusta akcijas «Viena diena Latvijā. Pēc 20 gadiem». Tās atspoguļo laikmetu, tā brīža valsts iekārtu, vidi un cilvēku dzīvesstāstus. Fotogrāfijās fiksēta Latvija ar 20 gadu intervālu, ar atšķirīgu laika izjūtu, pasaules uztveri, dzīves ritmu.1987.gada 28.augustā fotogrāfi Jānis Krūmiņš, Ints Kalniņš un Gunārs Janaitis organizēja unikālu fotoakciju «Viena diena Latvijā», kurā piedalījās 71 fotogrāfs no Latvijas PSR, Padomju Savienības, kā arī no Somijas un Vācijas Federatīvās Republikas. Fotogrāfi 24 stundas portretēja toreizējo Padomju Latviju. Tika fotografēts rūpnīcās, partijas komitejās, kolhozos, bibliotēkās, kafejnīcās, kapsētās, slimnīcās, pirtīs, mājās un ielās.2007. gada 31. augustā biedrība «Viena diena.lv» (Jānis Krūmiņš, Gunārs Janaitis, Viesturs Koziols un Ilmārs Znotiņš) organizēja līdzīgu fotoakciju «Viena diena Latvijā. Pēc 20 gadiem». Tajā piedalījās 55 profesionāli fotogrāfi, 32 - no Latvijas un 23 - no ārvalstīm. Aicinājumam iemūžināt Latviju atsaucās trīs leģendārās fotoaģentūras «Magnum» fotogrāfi Ians Berijs (Lielbritānija), Brino Barbē (Francija) un Ričards Kalvars (ASV), Pulicera balvas ieguvējs Žolts Sigetvāri (Ungārija), konkursa «World Press Photo» uzvarētāji Espens Rasmusens (Norvēģija), Haralds Šmits (Vācija), Rikardo Venturi (Itālija) un Jans Šibīks (Čehija), kā arī fotoaģentūru «Agence France-Presse», «Associated Press» un «Reuters» meistari. Latviju pārstāvēja tādi izcili fotogrāfi kā Aivars Liepiņš, Valts Kleins, Uldis Briedis, Jānis Deinats, kā arī fotogrāfu jaunās paaudzes pārstāvji Kristaps Kalns, Mārtiņš Plūme, Jānis Mednis un citi. Profesionāļu komandu papildināja 120 īpaši uzaicināti viesfotogrāfi.Fotogrāfiju atlasi veica un fotoalbuma «Viena diena Latvijā» mākslinieciskā veidola autors ir mākslinieks Juris Petraškevičs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas