Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotekārus izglītos par e-pakalpojumiem

Trešdien, 25.martā, mācību centrā Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notiks seminārs Latvijas publisko bibliotēku bibliotekāru apmācību cikla «E-pakalpojumi iedzīvotājiem» ietvaros ar mērķi apmācīt bibliotekārus konsultāciju un palīdzības sniegšanai bibliotēku apmeklētājiem par dažādu elektronisko pakalpojumu izmantošanu. Apmācības publisko bibliotēku attīstības projekta «Trešais tēva dēls» ietvaros rīko valsts aģentūra «Kultūras informācijas sistēmas» sadarbībā ar SIA «Inbokss».

Kā informē aģentūras «Kultūras informācijas sistēmas» sabiedrisko attiecību speciāliste Ilma Elsberga, apmācībās bibliotekāri apgūs iemaņas darbā ar internetbanku un internetveikaliem, darba piedāvājumu meklēšanu un sludinājumu ievietošanu, kā arī par citu pakalpojumu iespējām. Apmācību realizācijai SIA «Inbokss» nodrošina pasniedzējus, speciāli bibliotekāriem izstrādātus mācību materiālus un instrukcijas bibliotēku apmeklētājiem. Apmācības plānotas arī citviet Latvijā speciāli izveidotajos mācību centros.2008.gada nogalē Latvija saņēma papildu grantu 2 miljonu ASV dolāru apmērā no Bila & Melindas Geitsu fonda, lai paplašinātu pieeju jaunajām tehnoloģijām bibliotēkās, turpinātu bibliotekāru apmācību, kā arī īstenotu projekta ietekmes novērtēšanu un komunikācijas aktivitātes. Granta līdzekļi tiks izlietoti, lai jaunās tehnoloģijas un e-pakalpojumi 874 Latvijas publiskajās bibliotēkās būtu vēl vienkāršāk pieejami iedzīvotājiem, kā arī lai turpinātu citus Latvijas publisko bibliotēku attīstības projekta «Trešais tēva dēls» pirmajā posmā sekmīgi sāktos darbus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas