Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkas elektronisko pakalpojumu iespējas – aizvien pieprasītākas

«Laikā, kad internets ienāk teju ikkatrā dzīves jomā, arī lietotāju elektroniskā autorizācija bibliotēkās kļūst aizvien pieprasītāks un biežāk izmantots pakalpojums. Par Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas (JZB) un tās filiālbibliotēku autorizētiem lietotājiem kļuvuši kopumā jau 1787 lasītāji,» informē bibliotēkas pārstāve Ligita Lapiņa.

Grāmatu izsniegšanas un lasītāju uzskaites automatizācija pavērusi iespējas arī lasītājiem pašiem elektroniski rezervēt grāmatas, kā arī sekot līdzi saviem datiem – izsniegto grāmatu sarakstam un kavējumiem. Autorizēts bibliotēkas lietotājs pats var pieprasīt arī izsnieguma termiņa pagarinājumu.Aizvien vairāk ir lietotāju, kuri, izmantojot savus autorizācijas datus, elektroniskā kopkataloga sniegtās iespējas izmanto regulāri. Kopš 2009.gada, kad JZB un tās filiālbibliotēkās sākuši izsniegt elektroniskās autorizācijas datus, sistēmā ir reģistrēti 1787 autorizēti lietotāji, no tiem 1141 – tieši Zinātniskajā bibliotēkā.«Ar katru gadu pieaug to mūsu lasītāju skaits, kas labprāt izmanto elektronisko kopkatalogu, atzīstot, ka tas ir daudz ērtāk un ātrāk, nekā nepieciešamās grāmatas meklēt bibliotēkā uz vietas,» stāsta JZB Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Vivita Armanoviča.2012.gadā 256 lasītāji ir izmantojuši iespēju elektroniski pasūtīt sev grāmatas, pavisam šogad ir pasūtīti 1245 iespieddarbi.Atgādinām, ka bibliotēkas e-katalogs ir ērtākais veids, kā sekot līdzi lasīšanai paņemto grāmatu skaitam un to nodošanas termiņam bibliotēkā, pagarināt izsniegšanas termiņu, kā arī meklēt un pasūtīt nepieciešamās grāmatas. Lasītāja autorizācijas datus (lietotāja vārdu un paroli) var saņemt bibliotēkā pie bibliotekāra.E-katalogam var pieslēgties no bibliotēkas mājas lapas www.jzb.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas