Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bisenieka gara mantinieks – Ainārs Tamisārs (ar foto) 4

Izcilā Jelgavas tautsaimnieka Jāņa Bisenieka gara mantojuma tituls šogad piešķirts pilsētā pazīstamajam uzņēmējam, sporta un jauniešu atbalstītājam Aināram Tamisāram. Viņa vārds šodien tika nosaukts tradicionālajā pasākumā Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē.

A.Tamisārs ir mūzikas klubu «Četri balti krekli» un «Jelgavas krekli» līdzīpašnieks un darbojas arī mēbeļu tirdzniecības biznesā. Viņš ir arī futbola kluba «Jelgava» prezidents. A.Tamisāru, kuru sveica pilsētas mērs Andris Rāviņš, balvai pieteica dēls Mārtiņš. Ainārs Tamisārs pateicās J. Bisenieka fondam par morālo atbalstu. «Par sevi es varu teikt tāpat kā J. Bisenieks: «Jelgava ir mana spēka avots»,» piebilda uzņēmējs.Šogad uz J.Bisenieka gara mantojuma titulu pretendēja seši cilvēki, kurus vērtēja žūrija triju cilvēku sastāvā. Līdzīgi kā iepriekšējos konkursos aktīvi gara mantinieku pieteicēji bija Spīdolas ģimnāzijas audzēkņi: Inga Hercberga gara mantinieka titulam pieteica uzņēmēju mēbeļu ražotāju Juri Griķi, kura firma nodarbina ap divsimt strādnieku. Spīdolas ģimnāzijas absolvente LLU Sociālo zinātņu fakultātes studente Lana Svarinska pieteikusi uzņēmēju Aldi Knāviņu, kurš darbojas apbedīšanas jomā un pazīstams kā skaistu koncertu organizētājs dievnamos. Valsts ģimnāzijas audzēkne Lauma Leja pieteikusi savu tēvu grāmatu izdevēju, izdevniecības «Avots» īpašnieku Jāni Leju. Jaunākais J.Bisenieka gara mantinieka kandidāts ir Jauno zemnieku kluba vadītājs un uzņēmējs Māris Šņickovskis, kura saimniecība «Klīves» tirgū piedāvā jaunus produktus. Viņu pieteikusi pazīstamā LLU studentu līdere Lelde Birkava. Savukārt vecākais pretendents ir skolotājs Jānis Āboliņš no Krustpils puses. Viņš ieguvis sabiedrības atzinību, gandrīz četrdesmit gadu strādājot Sūnu pamatskolā. Viņu pieteikusi Vizma Lejiņa no Kūku pagasta.J.Bisenieks (1864 – 1923) ir izcils tautsaimnieks. Par viņa gara mantinieci 2005. gadā tika atzīta zinātniece un politiķe Baiba Rivža, 2006. gadā – uzņēmējs un sportists Jānis Vinters, 2007. gadā – uzņēmēja, veikalu tīkla «Kanclers» īpašniece Ilva Mieze, 2008. gadā uzņēmējs fabrikants Pēteris Bila.No balvai nominētajiem uzņēmējiem, visvairāk darba vietu – apmēram simts – rada uzņēmuma «Nakts mēbeles» īpašnieks Juris Griķis. A.Tamisārs uzņēmumos Rīgā un Jelgavā nodarbina ap 60 darbinieku. Grāmatu izdevējs J.Leja savā izdevniecībā «Avots» pastāvīgi dod darbu desmit darbiniekiem, taču ar līgumdarbiem  ik pa laikam nodrošina vēl septiņdesmit radošās inteliģences pārstāvjiem. Jaunais uzņēmējs M.Šņickovskis zemnieku saimniecībā «Klīves» pastāvīgi dod darbu trim cilvēkiem, bet sezonā pie ogu lasīšanas un citur nodarbina desmit reizes vairāk. Savukārt  uzņēmējs A.Knāviņa uzņēmumā «Velis A» strādā 22 darbinieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

margret webb

Sveiki
Es vēlētos uzzināt, vai šis postenis ir pieejams un valsts ........ es gaidu lasīt jūsu atbildi.
Pateicība.

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 18:40

margret webb

Sveiki
Es vēlētos uzzināt, vai šis postenis ir pieejams un valsts ........ es gaidu lasīt jūsu atbildi.
Pateicība.

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 18:38

a

Sliņķi, čīkstuļi un skauģi smejas, kārtīgi cilvēki strādā un lepojas ar saviem un citu panākumiem.

pirms 10 gadiem, 2009.12.08 13:52

Gan jau arii teetuks savu delinju kaut kur izvirziis. Tiesham smiekligs pasakums :) Jelgavas cieniga njemshanaas.

pirms 10 gadiem, 2009.12.08 13:06

Vietējās ziņas